W placówce
null

Wyrośla chrzęstno-kostne to najczęściej spotykana łagodna forma nowotworu kości, występująca często u dzieci i młodzieży jako bezbolesna narośl, mogąca wyrastać do znacznych rozmiarów przeważnie przy nasadach kości długich. Schorzenie te grozi złamaniami i deformacjami kości, w 1-2% przypadków przejściem w formę złośliwą nowotworu. Leczenie operacyjne polega na usunięciu narośli i badaniach histopatologicznych.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

GettyImages-959948100.jpg
Psychologia

Na czym polega syndrom Piotrusia Pana? Jak go rozpoznać?

Obecnie w mediach i literaturze popularnej dużo mówi się na temat pielęgnowania swojego wewnętrznego dziecka. Jest to cenna cecha pozwalająca zachować dziecięcą ciekawość. Problem pojawia się, kiedy wewnętrzne dziecko przejmuje kontrolę nad całym życiem. Kiedy dorosły człowiek nie chce lub nie jest zdolny do wzięcia odpowiedzialności za swoje działania, unika zobowiązań i nie umie nawiązać dojrzałych relacji, możemy podejrzewać, że cierpi na syndrom Piotrusia Pana. Dowiedz się więcej na ten temat!

Smutna młoda kobieta siedzi na łóżku szpitalnym
Psychologia

Czym jest tokofobia? Jakie są jej objawy?

Tokofobia (toko, z greckiego poród, fobia – strach, lęk) to patologiczny strach przed porodem. Jest zaliczana do zaburzeń lękowych, ale wciąż brakuje konkretnych kryteriów diagnostycznych potrzebnych do zdefiniowania tego zjawiska. Patologiczny strach przed porodem opisywany był w literaturze już w 1897 roku przez Knauera. Jego pacjentka po trudnym porodzie zachorowała na depresję i przejawiała silny lęk związany z ciążą i porodem. W dalszych latach wielu badaczy pogłębiało badania nad tym zjawiskiem. Jak rozpoznać strach przed porodem? Jakie są objawy oraz przyczyny tokofobii? Jak leczyć lęk przed porodem? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Para młodych ludzi siedzi na kanapie każdy patrzy w swój telefon
Psychologia

Skąd się bierze samotność w związku? Jak jej zapobiegać i jak sobie z nią radzić?

Samotność w związku to zjawisko, które choć może wydawać się paradoksalne jest doświadczane przez wiele par na różnych etapach ich relacji. To uczucie odosobnienia i izolacji emocjonalnej, nawet będąc fizycznie blisko partnera, może prowadzić do bólu i niezrozumienia. Dwoje ludzi może być formalnie razem, jednak brak głębokiej komunikacji, wspólnych aktywności i rozmów o potrzebach może prowadzić do uczucia emocjonalnej odległości. Zrozumienie przyczyn tego stanu i znalezienie skutecznych sposobów radzenia sobie z nim jest kluczowe dla budowania silniejszej i bardziej satysfakcjonującej więzi. W tym artykule przyjrzymy się temu, jak trzy najczęstsze przeszkody wpływają na samopoczucie w związku i jak można przezwyciężyć „chwilowe rozstanie” emocjonalne.