Powiększ czcionkę:

Drukuj

Żylaki

Żylaki

Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Przewlekła niewydolność żylna, zwana potocznie żylakami, należy do grupy chorób związanych z utrudnionym odpływem krwi z kończyn dolnych. O ile związany z nią defekt kosmetyczny o charakterze teleangiektazji (pajączków) nie wzbudza w początkowej fazie zaniepokojenia, to pamiętać należy o tym, że jest to schorzenie, które nieleczone, może prowadzić do poważnych konsekwencji. Żylaki zwiększają prawdopodobieństwo powstawania zakrzepów, które, oderwane od ściany naczynia krwionośnego mogą dotrzeć do płuc i stać się przyczyną groźnego dla życia zatoru.

Objawy

Obrzęk nóg, uczucie ciężkości, swędzenie, skurcze nocne to podstawowe objawy przewlekłej niewydolności żylnej. Choroba rozwija się powoli. Dolegliwości występują często po dniu pracy w pozycji stojącej, długich podróżach, a u kobiet także w czasie ciąży oraz w końcowej fazie cyklu miesiączkowego.
Określenie stopnia zaawansowania choroby następuje po konsultacji lekarzem i wykonaniu specjalnych badań diagnostycznych obrazujących przepływ krwi i jego zaburzenia w układzie żylnym - umożliwia to m.in. USG dopplerowskie, które ocenia wydolność zastawek, stan żył i przepływ krwi.

Postaci niewydolności żylnej

Teleangiektazje, tzw. "pajączki" - wydłużone i poszerzone sploty żylne o niewielkiej średnicy. Najczęściej występują podskórnie i śródskórnie pod kolanami i na bocznej powierzchni uda. Widoczne pod skórą jako granatowo-czerwone lub fioletowe niteczki naczyń.
Żylaki podudzi - rozszerzone, kręte żyły podudzi. Powstają w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia w układzie żylnym, które prowadzi do niewydolności zastawek żylnych.


Konsultacja z badaniem USG Doppler

Skorzystaj z Pakietu kwalifikującego do leczenia żylaków i dowiedz się, jaka metoda leczenia jest najlepsza dla Ciebie!

Metody leczenia żylaków w Szpitalu LUX MED:

  • safenektomia,
  • parvektomia,
  • miniflebektomia,
  • skleroterapia,
  • chirurgia radiofalowa - VENEFIT (wcześniej pod nazwą VNUS® Closure®)
  • klej wewnątrznaczyniowy VenaSealTM .

Nowoczesne metody leczenia żylaków


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności