Żylaki na nogach – jak usunąć je estetycznie i skutecznie?

28.03.2022

Na zabieg usuwania żylaków powinieneś zdecydować się nie tylko ze względów estetycznych. Pamiętaj, że ich obecność zaburza prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Jest również przyczyną występowania dolegliwości, które utrudniają codzienną aktywność. Sprawdź, na czym polega usunięcie żylaków i jakie przynosi korzyści.

usuwanie żylaków nóg

Spis treści

Kiedy konieczne jest usunięcie żylaków?
Usuwanie żylaków prywatnie
Usuwanie żylaków – metody stosowane w LUX MED Szpital Puławska
Dlaczego warto usunąć żylaki?
Umów się na zabieg usuwania żylaków w LUX MED Szpital Puławska

Żylaki możesz zaobserwować gołym okiem. To charakterystycznie rozszerzone, uwypuklone i poskręcane żyły. Często przyjmują szary kolor. U większości osób występują na nogach. Zmiana wyglądu nóg to nie jedyny objaw żylaków. Jeżeli na nie cierpisz, mogą dokuczać Ci również obrzęki, uczucie ciężkości, swędzenie i pieczenie skóry, bolesne skurcze, ucisk i ból. Objawy nasilają się pod koniec dnia, a także na skutek długotrwałego stania.

Kiedy konieczne jest usunięcie żylaków?

W leczeniu żylaków stosuje się metody zachowawcze i zabiegowe. Pamiętaj jednak, że pierwsze z nich zapobiegają postępowi choroby, jednak nie likwidują żylaków, które już zdążyły się utworzyć. Dodatkowo nie u każdej osoby obserwuje się oczekiwane efekty. Dlatego konieczne może okazać się zabiegowe usunięcie żylaków.

Zdecyduj się na usunięcie żylaków, gdy:

  • objawy żylaków utrudniają Ci codzienną aktywność,
  • leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych efektów,
  • żylaki powiększają się,
  • żylaki prowadzą do zapalenia żył,
  • dochodzi do krwawienia z żylaków.

Żylaki możesz usunąć również z powodów estetycznych – nawet gdy nie dokuczają Ci żadne dolegliwości z nimi związane. Jeżeli zmiany stanowią dla Ciebie zbyt duży defekt kosmetyczny, nie zwlekaj z konsultacją u lekarza.

Usuwanie żylaków prywatnie

Usunięcie żylaków to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach prywatnej opieki szpitalnej. Szczególnie duże doświadczenie w tej dziedzinie mają chirurdzy naczyniowi ze Szpitala LUX MED Puławska w Warszawie.

Zacznij leczyć żylaki w LUX MED Szpital Puławska

Szpital posiada nowoczesne wyposażenie i innowacyjny sprzęt. Specjaliści zajmą się nie tylko sprawnym usuwaniem żylaków i opieką po zabiegu, ale także doradzą, jak nie dopuścić do powstania problemu w przyszłości.

Personel szpitala dokłada wszelkich starań, żebyś był w pełni zadowolony. Dlatego LUX MED Szpital Puławska przykłada dużą wagę do tego, aby usunięcie żylaków przyniosło również estetyczny efekt – bez dużych blizn, ubytków i innych defektów.

Usuwanie żylaków – metody stosowane w LUX MED Szpital Puławska

Podczas konsultacji chirurg naczyniowy dopasowuje do każdego Pacjenta sposób usunięcia żylaków. Podstawowym badaniem diagnostycznym jest ocena przepływów żylnych w nogach za pomocą USG Doppler. Specjalista bierze pod uwagę ogólny stan Twojego zdrowia oraz stopień zaawansowania żylaków.

W LUX MED Szpital Puławska stosuje się nowoczesne metody usuwania żylaków:  inwazyjne i małoinwazyjne, w tym także laserowe usuwanie żylaków.

Skonsultuj swoje problemy z flebologiem

Usuwanie żylaków przez ostrzykiwanie

Ten zabieg usunięcia żylaków fachowo nazywa się skleroterapią. Lekarz nakłuwa chore żyły bardzo cienkimi igłami, przez które wprowadza środek leczniczy. Pod jego wpływem dochodzi do ich skurczenia i zamknięcia. Usuwanie żylaków przez ostrzykiwanie to metoda małoinwazyjna, przeprowadzona w warunkach ambulatoryjnych. Rekonwalescencja trwa około 7 dni – w tym czasie konieczne jest noszenie pończoch uciskowych.

Miniflebektomia

To kolejny małoinwazyjny sposób na usunięcie żylaków nóg. Aby pozbyć się chorych żył, lekarz wykonuje drobne nacięcia skóry. Nie musisz się jednak obawiać. Są one zamykane specjalnymi plastrami. Brak szwów oznacza, że nogi wyglądają estetycznie. Do swoich codziennych zajęć możesz wrócić już na drugi dzień po zabiegu.

Fala radiowa

W LUX MED Szpital Puławska możesz usunąć żylaki falą radiową. Stosuje się do tego technologię VNUS (VENEFIT). To jedna z najnowocześniejszych i najmniej inwazyjnych metod. Polega na wykonaniu niewielkiego nakłucia i wprowadzeniu przez nie cewnika, który powoduje podgrzanie chorej żyły, jej skurczenie i zamknięcie. Wszystko odbywa się pod kontrolą USG. Usunięcie żylaków falą radiową jest bezbolesne i niemal całkowicie eliminuje ryzyko powstania siniaków i blizn. Rekonwalescencja po zabiegu trwa zwykle tylko jeden dzień.

Usuwanie żylaków klejem wewnątrznaczyniowym

W tej małoinwazyjnej metodzie wykorzystuje się specjalny środek, który uszczelnia lub zamyka chorą żyłę. Wprowadza się go do naczynia krwionośnego za pomocą zaledwie jednego nakłucia.

Operacyjne usuwanie żylaków

To najbardziej inwazyjna metoda usunięcia żylaków, stosowana u osób z bardzo zaawansowanym problemem. W trakcie zabiegu usuwane są żyły zmienione chorobowo – odpiszczelowa i odstrzałkowa. Nie musisz się jednak obawiać. Nie wpływa to w żaden sposób na funkcjonowanie organizmu. Chirurg wykonuje nacięcie w pachwinie oraz na podudziu. Cała procedura odbywa się w znieczuleniu, dlatego nie odczuwasz żadnego dyskomfortu. Po zabiegu będziesz musiał nosić pończochy uciskowe.

Dlaczego warto usunąć żylaki?

Pamiętaj, że żylaki to nie tylko nieestetyczny wygląd nóg. Są one złe dla układu krążenia. Nawet gdy nie dokuczają Ci żadne objawy, z czasem mogą rozwinąć się powikłania. Wśród nich wymienić można: niegojące się owrzodzenia, bardzo silny ból, nawracające stany zapalne oraz inne choroby naczyń krwionośnych. Dlatego nigdy nie zwlekaj z podjęciem leczenia i zadbaj o swoje zdrowie odpowiednio wcześniej.

Umów się na zabieg usuwania żylaków w LUX MED Szpital Puławska

phone.svg

Zadzwoń teraz

22 469 12 29 

Podobne usługi:

skleroterapia
Skleroterapia
usuniecie-migdalkow (1).jpg
Zabieg usunięcia migdałków
leczenie-chrapania.jpg
Leczenie chrapania
lekarz-nietrzymanie-moczu.jpg
Leczenie żylaków odbytu
powiekszanie-pierssi.jpg
Powiększanie piersi
Wodorowo-metanowe20testy20oddechowe.png
Gastroskopia
Zespol polanda.jpg
Angiolog
operacja-nosa.jpg
Zabieg korekty nosa
hemoroidy.jpg
Leczenie hemoroidów
Chirurg
Chirurg
skleroterapia
Skleroterapia
Źródła
  1. J. Raetz, M. Wilson, K. Collins, Varicose Veins: Diagnosis and Treatment, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31150188 [dostęp: 14.01.2022].
  2. Z. Krasiński i wsp., Operacje żylaków – czy niosą za sobą ryzyko zakrzepicy żył głębokich? Porównanie laserowej obliteracji żyły odpiszczelowej i klasycznej safenektomii, „Pediatria i Medycyna Rodzinna” 2017, t. 13, nr 3, s. 317–326.

Zobacz także

zabiegi na opadające powieki.jpg
Artykuły -Szpital Puławska

Najpopularniejsze zabiegi na opadające powieki – kiedy korygować powiekę górną, a kiedy dolną?

Zabiegi na opadające powieki mogą znacząco poprawić wygląd skóry w okolicach oczu, a tym samym zwiększyć komfort życia Pacjenta. Wybór odpowiedniej metody zabiegu zależy od stopnia zaawansowania problemu, a także od indywidualnych potrzeb. Warto zatem skonsultować swój przypadek z doświadczonym specjalistą, aby dobrać najlepsze rozwiązanie, które w bezpieczny sposób przywróci młodszy i zdrowszy wygląd skóry. Zabieg na korekcji powiek można wykonać w Szpitalu Grupy LUX MED.

plastyka powiek blizny.jpg
Artykuły -Szpital Puławska

Blizny po plastyce powiek – jak sobie z nimi radzić? Jakie zabiegi na blizny zastosować?

Blizny po plastyce powiek to naturalny efekt przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Ich widoczność można jednak skutecznie zminimalizować poprzez odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu, a także zastosowanie nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy niezadowolenia z efektów operacji zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże ocenić wygląd skóry i zaproponuje najlepszą metodę, skutecznie zmniejszającą widoczność wszelkich mankamentów.

Plastyka powiek a niezadowalające efekty.jpg
Artykuły -Szpital Puławska

Plastyka powiek górnych a niezadowalające efekty – co można zrobić po zabiegu niespełniającym oczekiwań?

Plastyka powiek górnych, znana również jako blefaroplastyka, to popularny zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę wyglądu skóry wokół oczu poprzez usunięcie jej nadmiaru. Choć wiele osób cieszy się z pozytywnych efektów po operacji, niektórzy Pacjenci mogą być niezadowoleni z rezultatów. W takim przypadku ważne jest, aby zrozumieć, jakie kroki można podjąć, żeby poprawić sytuację, a jednocześnie zminimalizować ryzyko powikłań.