Powiększ czcionkę:

Drukuj

O Grupie LUX MED

Grupa LUX MED - geneza

Grupa LUX MED powstała w procesie rozpoczętej w 2007 r. integracji placówek medycznych znanych wcześniej pod markami: CM LIM, LUX MED, Medycyna Rodzinna, PROMEDIS. Dzięki wykorzystaniu najlepszych praktyk każdej z sieci i w myśl hasła „Kilka tradycji - jeden zdrowy cel" powstała jedna profesjonalna i nowoczesna organizacja.

Od połowy 2012 r. działalność w zakresie opieki ambulatoryjnej prowadzona jest pod dwiema głównymi markami: LUX MED oraz Medycyna Rodzinna. W ramach Grupy LUX MED działają także: LUX MED Diagnostyka, Tabita, Endoterapia i MegaMed. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, a MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. W 2010 r. na warszawskim Ursynowie otwarty został wieloprofilowy Szpital LUX MED, z którego usług można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ. W grudniu 2013 r. do Grupy LUX MED dołączyła Carolina Medical Center - jeden z najnowocześniejszych prywatnych ośrodków leczenia ortopedycznego w Europie. W 2015 r. częścią Grupy został Magodent, specjalizujący się głównie w onkologii, a na początku 2016 r. Eurodental - sieć placówek specjalizujących się w stomatologii.

Dziś Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce oraz częścią uznanej międzynarodowej organizacji - Bupa, obsługującej 32 mln Klientów w ponad 190 krajach. Grupa zatrudnia ponad 14 000 pracowników (w tym około 6 300 lekarzy kilkudziesięciu specjalizacji). Pod jej opieką znajduje się około 1 900 000 Pacjentów. Posiada sieć ponad 200 placówek własnych i współpracuje z około 1 600 poradniami partnerskimi w całym kraju.

Zobacz:
Placówki Grupy LUX MED
Marki Grupy LUX MED
LUX MED jest częścią Bupa
Udogodnienia obsługowe


Potencjał do dyspozycji Pacjentów

Naczelnym celem Grupy LUX MED jest profesjonalna pomoc Pacjentom, obejmująca całość procesu opieki zdrowotnej: od diagnostyki po kompleksowe leczenie, również szpitalne, od podstawowej opieki medycznej po pomoc specjalistyczną, rehabilitację oraz stałą opiekę dla osób starszych. Nasza oferta skierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Firmy korzystają przede wszystkim z usług medycyny pracy oraz z bogatej oferty pakietów medycznych dostosowanych do potrzeb danej organizacji. Dla klientów indywidualnych w każdym wieku przygotowaliśmy plany opieki medycznej, liczne programy profilaktyczne, usługi odpłatne indywidualnie lub w ramach kontraktu z NFZ. Za pośrednictwem oddziału szwedzkiego towarzystwa LMG Försäkrings AB działającego w Grupie pod marką LUX MED Ubezpieczenia oferowane są ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenie kosztów leczenia szpitalnego czy ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania i NNW.

Zobacz:
Oferta dla Pacjentów
Oferta dla firn
Oferta Szpitala LUX MED
Ubezpieczenia

Poza świadczeniem pomocy specjalistycznej Grupa LUX MED przywiązuje ogromną wagę do edukacji jak najszerszej rzeszy społeczeństwa w zakresie profilaktyki powszechnie występujących chorób i schorzeń. Stara się uświadamiać, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. W tym celu inicjuje oraz angażuje się w liczne kampanie prozdrowotne - m.in. od 2013 r. LUX MED we współpracy z Polskim Komitetem Zwalczania Raka oraz Fundacją Wygrajmy Zdrowie realizuje projekt edukacyjny ONKONAWIGATOR, który ma na celu wzmocnienie czujności w zakresie ryzyka zachorowania na nowotwór wśród lekarzy i pielęgniarek, a także rozwój umiejętności postępowania z osobami chorymi na nowotwory; ze szkoleń w ramach akcji „Umiem pomóc", przeprowadzanej cyklicznie od 2011 r. przez Akademię Ratownictwa LUX MED, skorzystały tysiące uczniów sponad 30 szkół, którzy nauczyli się udzielać pierwszej pomocy.

Zaangażowanie w projekty prozdrowotne oraz przekazywanie wiedzy na temat profilaktyki poprzez własne kanały komunikacji (m.in. kwartalnik „Blisko Zdrowia", sekcja „Zdrowie od A do Z", liczne czaty ze specjalistami Grupy) jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku usług medycznych i stanowi znaczący krok w stronę stopniowego redukowania czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty. Dzięki pogłębionej wiedzy na temat zdrowia i profilaktyki, uzyskanej od doświadczonych ekspertów, znaczna część społeczeństwa jest w stanie przeciwdziałać chorobom oraz wie, jak należy postępować w ich wczesnym stadium, aby zapobiec dalszemu rozwojowi.

Zobacz:
Sekcja prozdrowotna - Zdrowie od A do Z
Kwartalnik „Blisko Zdrowia"
Zapisy czatów z naszymi specjalistami
Akcje prozdrowotne, w których wzięliśmy udziałW naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności