W szpitalu
Kobieta siedzi w gabinecie lekarskim i rozmawia z lekarzem

Przeszczep tkanki tłuszczowej z dowolnej partii ciała do piersi jest rozwiązaniem idealnym, gdy zależy Ci na wyrównaniu niewielkiej asymetrii, ujędrnieniu lub powiększeniu piersi o jeden czy dwa rozmiary. Dowiedz się, jak przebiega zabieg i jakie daje efekty.

Szczegóły

Na czym polega powiększenie piersi własnym tłuszczem?

Lipotransfer tkanki tłuszczowej to najbardziej naturalna z technik modelowania piersi. Za pomocą tkanki tłuszczowej pobranej z dowolnego obszaru ciała możemy uzupełnić piersi, nadając im oczekiwany wygląd. Tkanka tłuszczowa jest fizjologicznym budulcem naszego ciała, co sprawia, że efekt zabiegu pozostaje naturalny.

Powiększanie piersi metodą transferu tłuszczu wykorzystuje tłuszcz z organizmu. Chirurdzy odsysają komórki tłuszczowe z kilku obszarów ciała. Następnie wstrzykują je do piersi. Twoje piersi stają się większe, a obszary ciała, w których doszło do utraty komórek tłuszczowych, zmniejszają się.

Trzeba jednak pamiętać, że efekty takiego zabiegu nie będą takie, jak w przypadku zastosowania implantów. Prawidłowo wykonane wykorzystanie tkanki tłuszczowej jako materiału powiększającego piersi jest wysoce skuteczne i długotrwałe.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem?

Powiększenie piersi własną tkanką tłuszczową to dobry wybór dla Pacjentek, które chcą powiększyć rozmiar piersi, jednocześnie zmniejszając obwody w innych miejscach. Jest to alternatywa dla kobiet, które nie chcą znacząco powiększać piersi implantami.

Zabieg oferuje subtelne korekty o jeden lub dwa rozmiary. Ponadto poprawia kształt biustu, niwelując różnice pomiędzy piersiami. Lipotransfer sprawia, że biust jest pełniejszy, ale naturalnie, bez efektu wizualnego, jaki dają implanty.

Tego rodzaju zabiegi są przeznaczone dla zdrowych kobiet, które pomyślnie przeszły klasyfikację do operacji.

Czy metodą lipotransferu można wykonać rekonstrukcję piersi po mastektomii?

Nie. Powiększanie piersi jest przeznaczone dla osób zdrowych, które chcą poprawić swój wygląd. Nie jest to konieczne z medycznego punktu widzenia.

Rekonstrukcja piersi jest przeprowadzana po operacji raka piersi. Odtwarza jedną lub obie piersi po mastektomii (usunięciu gruczołów sutkowych). Aby rekonstruować piersi, należy wszczepić specjalne implanty.

Przeczytaj także: Mastopeksja – na czym polega? Czy jest to zabieg dla Ciebie?                            

Przeciwwskazania do powiększenia piersi własnym tłuszczem

Głównymi przeciwwskazaniami są zły stan zdrowia oraz ciąża i laktacja. Zabieg można wykonać dopiero po 6 miesiącach od zakończenia karmienia piersią. Zaawansowane zmiany mastopatyczne i nowotwory również są przeciwwskazaniem do zabiegu. Dlatego przed podjęciem decyzji o lipotransferze wykonuje się badanie USG piersi.

W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości krwi lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu powiększenia piersi

Zanim podejmiesz decyzję o zabiegu, regularnie wykonuj samobadanie piersi. Chirurg zdecyduje o kwalifikacji do zabiegu tylko wtedy, gdy nie będzie przeciwwskazań zdrowotnych. Przed zabiegiem zleci badania obrazowe, ale informacje od Pacjentki również będą dla niego bardzo cenne.

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około  2 godziny przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i USG piersi. Jeśli była wykonywana mammografia, również zabierz wynik ze sobą. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik, biustonosz sportowy dostosowany do nowego rozmiaru piersi).

Do domu będziesz mogła się udać po około 24 godzinach pobytu w szpitalu. Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową obejmuje dwa zabiegi. Dlatego warto zaznaczyć, że jest to proces nieco bardziej inwazyjny niż tradycyjne powiększanie piersi. Może również wymagać dłuższej rekonwalescencji. Kiedy wrócisz do domu, odpoczywaj, a pielęgnację ciała po liposukcji i lipotransferze wykonuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przebieg zabiegu powiększenia piersi własnym tłuszczem

Powiększanie piersi własnym tłuszczem jest zabiegiem wykonywanym w warunkach bloku operacyjnego. Do domu wrócisz następnego dnia. Jest to zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Podczas zabiegu chirurg plastyczny:

  • Wykonuje liposukcję, aby zgromadzić materiał do powiększenia piersi.
  • Oczyszcza komórki tłuszczowe w wirówce w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń.
  • Używa specjalnych strzykawek do wstrzykiwania oczyszczonych komórek tłuszczowych do różnych warstw tkanek wewnątrz piersi.

Po wykonaniu zabiegu anestezjolog przystąpi do wybudzenia Cię, następnie zostaniesz przeniesiona do sali pooperacyjnej, w której spędzisz kilka godzin na obserwacji.

Jak długo utrzymuje się lipotransfer?

Dlaczego powiększenie piersi własnym tłuszczem nie jest trwałe i na całe życie? Powodem tego jest biologiczny charakter stosowanego tłuszczu. Aby mógł przetrwać w miejscu wstrzyknięcia (piersi), musi wytworzyć własny dopływ krwi. Nie zawsze tak się dzieje, czasami od 30 do 50% wstrzykiwanych komórek tłuszczowych obumiera. Aby temu zapobiec, wstrzykuje się większą ilość komórek tłuszczowych, niż wymaga tego korekcja, lub rozkłada zabieg na kilka etapów, aby uzyskać zadowalający rezultat. W celu utrwalenia efektów można zdecydować się na podanie osocza bogatopłytkowego lub przeszczepienie komórek tłuszczowych wraz z macierzystymi.

Jednak za tą metodą powiększania piersi przemawia fakt, że do organizmu nie wprowadza się żadnego ciała obcego. Ważną zaletą jest również to, że przy okazji pozbędziesz się niechcianego tłuszczu z ud, bioder lub brzucha.

Lekarze wykonujący usługę

Lekarze wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

mamografia.jpg
Program Profilaktyki Raka Piersi
rekonstrukcja-piersi.jpg
Rekonstrukcja piersi po mastektomii
lekarka tłumaczy kobiecie szczegóły zabiegu w gabinecie lekarskim
Operacja zmniejszania piersi

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zaburzenia dysocjacyjne.jpeg
Psychologia

Charakterystyka osobowości dyssocjalnej i sposoby leczenia

Osobowość dyssocjalna, nazywana często antyspołecznym zaburzeniem osobowości, cechuje się przede wszystkim tendencją do lekceważenia prawa i zasad społecznych, a także niezdolnością do nawiązywania poprawnych relacji z innymi ludźmi. Sprawdź, jakie są przyczyny, objawy i metody leczenia osobowości dyssocjalnej.

Osobowość histrioniczna.jpeg
Psychologia

Czym charakteryzuje się histrioniczne zaburzenie osobowości?

Zgodnie ze statystykami, na zaburzenia osobowości cierpi od 2% do nawet 12% całego społeczeństwa. Klasyfikacja DSM-5 wyszczególnia 10 konkretnych zaburzeń w obrębie osobowości. Jednym z nich jest osobowość histrioniczna. Dowiedz się, czym się objawia i jak można ją leczyć.

Osobowość zależna.jpeg
Psychologia

Czym charakteryzuje się osobowość zależna? Jak ją leczyć?

Osobowość zależna to jeden z rodzajów zaburzeń osobowości, polegających na istnieniu utrwalonych cech i wzorców zachowania mających wpływ na relacje z innymi ludźmi oraz sposób funkcjonowania. Osobowość zależna charakteryzuje się przede wszystkim brakiem niezależności i samodzielności, a także oczekiwaniem na pomoc i opiekę ze strony innych ludzi. Dowiedz się więcej na ten temat.