W placówce
null

Pneumatyczny masaż sekwencyjny inaczej określany jako drenaż limfatyczny mechaniczny. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i relaksujący, którego efektem jest: stymulacja układu krwionośnego i limfatycznego, eliminacja toksyn, pobudzenie wymiany międzykomórkowej, przywrócenie prawidłowego metabolizmu, wymodelowanie sylwetki.

Szczegóły

Polega na sekwencyjnym wywieraniu ucisku mechanicznego za pomocą mankietu pneumatycznego na skórę i podskórną tkankę łączną. Podczas zabiegu kontrolowana jest zarówno sekwencja czasowa ucisku, jak i jego siła. Wskazaniami medycznymi do zabiegu są: ostry obrzęk (pooperacyjny, pooparzeniowy), obrzęk przewlekły spowodowany zaburzeniami krążenia żylnego, przewlekły obrzęk żylny w niewydolności żylnej, głęboka zakrzepica żylna, obrzęki limfatyczne, obrzęki po porażeniach (po udarach, uszkodzeniach rdzenia), obrzęki po mastektomii, obrzęki pourazowe (po złamaniach, stłuczeniach, amputacjach), profilaktyka zapalenia żył, obrzęki reumatyczne, rwa kulszowa, urazy rdzenia kręgowego, skręcenia, żylaki, stwardnienie żył.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.