W placówce
null

Na konsultację do logopedy dziecięcego powinni się zgłosić rodzice zaniepokojeni rozwojem mowy i komunikacją swojego dziecka. Specjalista ten leczy wady wymowy oraz pomaga w likwidowaniu barier, które utrudniać mogą intelektualny i społeczny rozwój dziecka. Wśród najczęściej spotykanych zaburzeń mowy u najmłodszych wymienia się: seplenienie międzyzębowe, seplenienie proste, rotacyzm, bezdźwięczność, mowę cichą, gwarową lub niewyraźną. Im wcześniej rodzic uda się na konsultacje do logopedy dziecięcego, tym lepiej, bo możliwe będzie szybsze wykrycie wad wymowy, a tym samym ich skorygowanie i ochrona przed utrwaleniem.

Szczegóły

Do konsultacji u logopedy dziecięcego powinien skłonić nieprawidłowy sposób mówienia lub postępy w mówieniu znacznie odbiegające od normy wiekowej. Wizyta jest konieczna, jeśli dziecko nieprawidłowo wymawia „s”, „z”, „c”, „dz”, zamienia głoski „sz”, „ż”, „cz”, „dż” na „s”, „z”, „c”, „dz”, nie wymawia głoski „r” lub robi to nieprawidłowo. Konsultacja jest też wskazana, gdy u dziecka występują zmiany anatomiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego, np. zbyt krótkie wędzidełko językowe, wady zgryzu, lub podejrzewa się upośledzenie słuchu. W czasie konsultacji logopeda m.in. ogląda narządy mowne i sprawdza ich motorykę, słuch fonematyczny, wykonuje badanie słuchu fizycznego i autokontrolę słuchową. W razie potrzeby skieruje dziecko na badanie audiologiczne, do laryngologa lub ortodonty.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

skolioza.jpg
Medycyna lotnicza
przepuklina-pępkowa.jpg
Logopeda

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.