W szpitalu
null

Częstym miejscem nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej są uda. Problem ten nierzadko trudno zlikwidować za pomocą diety i ćwiczeń. Skuteczną metodą jest liposukcja ud. Sprawdź, na czym polega ten zabieg. Dowiedz się, czy każdy może się mu poddać i czy wiąże się z nim specjalne przygotowanie.

Szczegóły

Liposukcja może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym bądź znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa około 1-2 godziny. Przed zabiegiem, chirurg oznacza na udach miejsca, z których usunie tkankę tłuszczową. Wykonywane są nakłucia skóry, pozwalające na wprowadzenie kaniuli. Za jej pomocą rozbijane są złogi tłuszczu, a następnie odsysane. Niekiedy proces usuwania tłuszczu ułatwiony jest dzięki zastosowaniu ultradźwięków. Dzięki nim możliwe jest szybsze rozbijanie złogów, a jednocześnie możliwe jest zapobieganie dużej utraty krwi. Wczesny okres rekonwalescencji wynosi 7 dni. Wskazane jest pozostanie w szpitalu do następnego dnia po zabiegu. Po ok. 7 dniach zdejmowane są szwy a przez 4 tygodnie wskazane jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego, które modeluje sylwetkę oraz łagodzi opuchliznę.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Liposukcja brzucha
Zabieg liposukcji brzucha i boczków
lekarka tłumaczy kobiecie szczegóły zabiegu w gabinecie lekarskim
Operacja zmniejszania piersi
Liposukcja plecow szpital pulawska-st.jpg
Zabieg liposukcji pleców

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.