W szpitalu
null

Regularne treningi i zdrowa dieta czasem są niewystarczające do osiągnięcia upragnionej sylwetki. Miejsca takie jak plecy mogą wymagać dodatkowych działań. Liposukcja polega na miejscowym usunięciu nagromadzonej tkanki tłuszczowej, czego efektem jest sylwetka szczuplejsza, o bardziej widocznych mięśniach. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i kiedy warto go wykonać.

Szczegóły

Na czym polega liposukcja pleców?

Liposukcja pleców pozwala na usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z okolicy karku, łopatek i pleców. Zabieg ten jest stosowany do miejscowego wyszczuplenia konkretnych partii ciała, może być wykonywany wraz z liposukcją brzucha. Akurat plecy, mimo treningów i diety, czasem ciężko odpowiednio wymodelować. Liposukcja pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej, lepsze wyeksponowanie mięśni i ogólną poprawę sylwetki. Podczas zabiegu wprowadza się pod skórę dwie kaniule o właściwościach ssących. Dzięki nim możliwe jest odessanie tłuszczu z konkretnych partii. Jest również możliwość działania punktowego i redukcji komórek tłuszczowych z konkretnych miejsc tkanki podskórnej.

Cały zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, dlatego konieczne jest przygotowanie i pozostanie w klinice przynajmniej na jedną dobę. Cała procedura trwa zazwyczaj około 2 godzin, podobnie jak w przypadku liposukcji ud czy ramion.

Jakie są wskazania do zabiegu liposukcji pleców?

Liposukcja jest zabiegiem, który najlepiej wykonywać u Pacjentów, u których tkanka tłuszczowa jest nagromadzona w niektórych miejscach, a ich masa ciała jest w normie. Efekty u takich osób są najlepsze. Liposukcja pleców nie jest tak często wykonywana, jak liposukcja brzucha, która jest najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej, ale jej przeprowadzenie może jeszcze lepiej wysmuklić sylwetkę.

Pamiętaj, że liposukcja nie jest metodą przeznaczoną do redukcji masy ciała, ale może być stosowana u osób, które schudły i chcą jeszcze bardziej poprawić sylwetkę. Z zabiegu mogą skorzystać osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swoich pleców, chcą poprawić ich kształt i wymodelować sylwetkę. Przed podjęciem decyzji o liposukcji można spróbować wykonać lipolizę. To niechirurgiczny zabieg, który pomaga wyeliminować miejscowe otłuszczenie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Liposukcji pleców nie powinno się wykonywać podczas infekcji czy przeziębienia. Osoby z niewyrównaną cukrzycą, miażdżycą, chorobami serca nie powinny poddawać się tego rodzaju zabiegom. Podobnie w przypadku osób z zaburzeniami krzepliwości krwi. Stan zdrowia Pacjenta powinien być dobry, aby ryzyko powikłań było jak najmniejsze.

Jak przygotować się do zabiegu?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny wymagający znieczulenia, dlatego odpowiednie przygotowanie pozwala na zmniejszenie działań niepożądanych i uzyskanie oczekiwanych wyników. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie niezbędnych badań, o których informuje lekarz podczas wizyty kwalifikującej. Na 2 tygodnie przed nim trzeba odstawić alkohol oraz zaprzestać palenia papierosów. Należy również zrezygnować z korzystania ze słońca i z sauny. Warto również mieć ustabilizowaną masę ciała, jeśli więc się odchudzasz, to należy odczekać do momentu uzyskania i utrzymania docelowej wagi.


Na zabieg należy zgłosić się na czczo, czyli ostatni posiłek powinien być zjedzony najpóźniej 6 godzin wcześniej. Trzeba dokładnie umyć i osuszyć skórę. Nie może na niej znajdować się żaden balsam, krem czy olejek.

Zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu Pacjent pozostaje pod opieką pracowników szpitala. W przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych może otrzymać odpowiednie środki farmakologiczne. W miejscu kaniuli znajdują się sączki, które są wyjmowane kolejnego dnia, a na rany zakłada się opatrunki. Jeśli nie ma działań niepożądanych, Pacjent jest wypisywany do domu.


W pierwszych dniach mogą pojawić się ból i obrzęk, skóra w miejscu zabiegu może być bardziej wrażliwa na dotyk. Na skórze mogą również pojawić się siniaki. Należy pamiętać o codziennej zmianie opatrunków i utrzymywaniu rany w czystości. Z każdym kolejnym dniem poprawia się sprawność fizyczna, dlatego można spacerować. Nie należy jednak dźwigać czy intensywnie trenować. Po ok. 2 tygodniach można powrócić do pełnej aktywności.


Bardzo istotnym aspektem jest noszenie odzieży uciskowej. Pozwala ona na uzyskanie jeszcze lepszego efektu zabiegowego. Można również wykonywać zabiegi drenażu limfatycznego, które zmniejszą obrzęki i pozwolą na kształtowanie sylwetki. W operowanej okolicy mogą pojawić się krwiaki, ale z czasem samoistnie zanikają.

Efekty liposukcji pleców

Podczas zabiegu usuwa się komórki tłuszczowe, co oznacza, że w tej okolicy nie powstaną nowe. Bardzo ważne jest zachowanie zdrowego trybu życia, czyli diety i regularnej aktywności fizycznej. Pierwsze efekty są widoczne po 3–4 tygodniach od zabiegu, ale ostateczny wygląd pojawia się dopiero ok. 6. miesiąca.


Lekarze wykonujący usługę

Lekarze wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Liposukcja brzucha
Zabieg liposukcji brzucha i boczków
liposukcja ud.jpg
Zabieg liposukcji ud
operacja-powieki.jpg
Operacja powiek

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Ból głowy w skroniach.jpeg
Diagnostyka

Ból głowy w skroniach – przyczyny, diagnostyka i leczenie

Ból głowy to częsta dolegliwość. Miewa różny charakter i umiejscowienie. Jedną z częstszych lokalizacji bólu głowy są skronie. Sprawdź, czym może być spowodowany ból głowy w tym miejscu.

Ból pod prawym żebrem.jpeg
Diagnostyka

Ból pod prawym żebrem – co może oznaczać? Jakie badania wykonać?

Ból pod prawym żebrem jest nieprzyjemnym objawem, który może wskazywać na różne schorzenia i problemy zdrowotne. Dowiedz się z naszego artykułu, jakie mogą być przyczyny bólu pod prawym żebrem oraz jakie badania można wykonać w celu postawienia diagnozy.

Choroba Parkinsona.jpeg
Diagnostyka

Choroba Parkinsona – przyczyny, objawy, dziedziczenie i zalecane badania

Choroba Parkinsona to przewlekła choroba układu neurologicznego, w której dochodzi do niszczenia budujących go komórek. Sprawdź, jakie są przyczyny jej powstania. Zobacz też, jak wygląda przebieg oraz leczenie tej choroby neurodegeneracyjnej.