W placówce
null

Terapia wysokoenergetyczna HIL to innowacyjna metoda redukcji bólu, obrzęku i stanów zapalnych. Sprawdzi się zwłaszcza przy urazach i chorobach narządu ruchu. Zobacz, jak wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego HIL.

Szczegóły

Czym jest terapia wysokoenergetyczna?

Terapia wysokoenergetyczna to terapia laserem wysokoenergetycznym. Laserowe terapie i chirurgia laserowa cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem Pacjentów. Nie bez powodu. Są precyzyjne, bezpieczne i skuteczne. Mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Urządzenia laserowe umożliwiają dokładne ustawienie długości fali potrzebnej do wykonania konkretnego zabiegu.

Dzięki zwiększonej mocy terapia wysokoenergetyczna doskonale sprawdza się w medycynie sportowej i skutecznie pomaga w przypadku złamań, chorób zwyrodnieniowych lub bólu stawów. Jest jednym z podstawowych zabiegów fizykalnych stosowanych w rehabilitacji. Dzięki wysokiej mocy (sięgającej nawet 12 W) jest w stanie bez poparzeń dotrzeć do głęboko położonych tkanek. Zabiegi z użyciem lasera wysokoenergetycznego działają:

  • biostymulacyjnie;
  • przeciwzapalnie;
  • przeciwbólowo;
  • regenerująco.

Dzięki temu terapia jest skuteczniejsza niż w przypadku lasera niskoenergetycznego. Kolejną zaletę metody wysokoenergetycznej stanowi to, że pierwsze efekty można odczuć już bezpośrednio po zabiegu.

Wiązka lasera dociera głęboko do tkanek, przez co dodatkowo je natlenia i dostarcza substancji odżywczych. Podczas naświetlania produkowane są endorfiny, co daje silny efekt przeciwbólowy. Laser HIL pobudza również mikrokrążenie, a to skutkuje zwiększeniem przepływu krwi.

Sprawdź też: Co to jest neurorehabilitacja? Metody i wskazania do jej zastosowania

Wskazania do wykonania zabiegu

Terapia wysokoenergetyczna HIL sprawdza się w przypadku:

  • przewlekłych bólów;
  • stanów zapalnych;
  • obrzęków;
  • rwy kulszowej;
  • bólu karku;
  • przykurczy;
  • chorób zwyrodnieniowych;
  • artretyzmu;
  • ostrogi piętowej;
  • zmian skórnych;
  • uszkodzeń mięśniowych;
  • urazów;
  • łokcia tenisisty;
  • łokcia golfisty;
  • złamań;
  • rehabilitacji pooperacyjnej.

Liczba zabiegów zależy od konkretnej dolegliwości i jej zaawansowania.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Działanie lasera wysokoenergetycznego jest udowodnione klinicznie i niekiedy potrafi zastąpić interwencję chirurgiczną. Nie każdy jednak może skorzystać z zalet laseroterapii.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in. nowotwory, niewydolność krążeniowa, ciąża, padaczka, otwarte rany, arytmia oraz nieustabilizowana cukrzyca. Przeciwskazaniem czasowym jest aktywna infekcja przebiegająca z podwyższoną temperaturą ciała. Należy także unikać ekspozycji na promień lasera oczu, miejsc pokrytych tatuażami oraz elektronicznymi i metalowymi implantami.

Zobacz również: Laserowe usuwanie przebarwień – dowiedz się więcej na jego temat

Terapia wysokoenergetyczna HIL – jak przebiega zabieg?

Każdy zabieg laserowy powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. Lekarz musi przeprowadzić dokładny wywiad medyczny i zbadać ogólny stan zdrowia Pacjenta. Zapyta m.in. o przebyte choroby, przyjmowane lekarstwa oraz suplementy, ogólne samopoczucie, objawy, które spowodowały potrzebę przeprowadzenia laseroterapii, ich czas trwania oraz nasilenie. Jeśli masz aktualne badania, weź je ze sobą. Na podstawie wywiadu oraz badania fizykalnego specjalista ustali, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu z użyciem lasera wysokoenergetycznego HIL.

Zarówno długość fali, jak i czas zabiegu uzależnione są od dolegliwości. Samo naświetlanie może trwać od 2 do 6 minut. Polega na podawaniu cyklu bardzo krótkich impulsów, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia tkanki i poparzenia skóry. Do uzyskania oczekiwanego efektu potrzebne jest zazwyczaj kilka serii naświetlań co 2–3 dni.

Zabieg przeprowadzany za pomocą lasera wysokoenergetycznego HIL jest bezbolesny i bezpośrednio po nim możesz wrócić do codziennych czynności.

Laseroterapia może być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej rehabilitacji oraz neurorehabilitacji. W przypadku neurorehabilitacji wiązkę lasera stosuje się w celu całkowitego lub częściowego odtworzenia utraconej funkcji układu nerwowego w procesie choroby neurologicznej. Sprawdza się przy takich schorzeniach jak stwardnienie rozsiane, rdzeniowy zanik mięśni, uszkodzenie rdzenia kręgowego czy polineuropatia.

Przygotowanie do zabiegu terapii wysokoenergetycznej

Zabieg laseroterapii nie wymaga specjalnych przygotowań. Musisz jednak pamiętać o wygodnym ubraniu, które można łatwo i szybko ściągnąć. Miejsce poddane naświetlaniu powinno być czyste, niewskazane jest stosowanie kremów, balsamów i maści.

Przed naświetlaniem musisz założyć specjalne okulary, które chronią oczy przed wiązką lasera. W trakcie zabiegu nie możesz się ruszać, ponieważ strumień kierowany jest precyzyjnie.

Terapia wysokoenergetyczna nie powoduje skutków ubocznych, choć niekiedy bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk oraz świąd, które ustępują samoistnie w ciągu kilku godzin lub dni. U niektórych osób można zaobserwować także uwrażliwienie skóry na słońce.

Jeśli doskwierają Ci problemy ze strony układu narządu ruchu, terapia laserem wysokoenergetycznym jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Dzięki niej szybciej wrócisz do sprawności i pozbędziesz się bólu.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat chirurgii

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego.jpeg
Szpital MavitChirurgiaOkulistyka

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego – jak wygląda?

Operacja chirurgiczna to poważne i często nieuniknione wydarzenie w życiu pacjenta. Jednak przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest kwalifikacja, podczas której lekarz ocenia stan zdrowia chorego i potencjalne ryzyko związane z przeprowadzeniem zabiegu, a także dobiera odpowiednie metody. Sprawdź, jak przebiega ten proces oraz jak wygląda kwalifikacja anestezjologiczna.

Lifting brwi.jpg
ChirurgiaUroda i sport

Lifting brwi – co to jest? Efekty zabiegu podniesienia brwi

Lifting brwi to zabieg trwałego podniesienia brwi. Przywraca twarzy pogodny wygląd, niweluje wrażenie zmęczonych oczu, sprawia, że stają się one bardziej „otwarte”. Lifting brwi może być przeprowadzony jako osobna procedura lub w połączeniu z innymi zabiegami w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Plastyka powłok brzusznych.jpg
ChirurgiaUroda i sport

Plastyka powłok brzusznych – zbiór informacji o zabiegu abdominoplastyki

Plastyka powłok brzusznych to operacyjne usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry, czyli tzw. fałdu skórno-tłuszczowego, który zlokalizowany jest w środkowej i dolnej części brzucha. Z zabiegu korzystają przede wszystkim osoby ze zwiotczeniem skóry po ciąży lub w wyniku znacznej utraty masy ciała.