W placówce
null

Metody antykoncepcji przybierają obecnie coraz bardziej wygodne formy. Nie masz głowy do codziennego przyjmowania pigułek lub cotygodniowej zmiany plastra? Jeśli tak, warto rozważyć zastosowanie implantu antykoncepcyjnego. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie oferuje dodatkowo wysoki poziom skuteczności. Szczegółowych informacji na temat zabiegu, działania implantu antykoncepcyjnego, przeciwwskazań i skutków niepożądanych udziela lekarz.

Szczegóły

Implant antykoncepcyjny działa przez około 3 lata. Wszczepiony pod skórę w górnej części ramienia uwalnia progestagen - hormon, który poprzez otaczające go tkanki dostaje się do krwi, a następnie zostaje rozprowadzony po całym organizmie. Implant ten jest małym, giętkim plastikowym pręcikiem o długości 4 cm i średnicy 2 mm. Zawiera jedynie progestagen, więc może być stosowany także przez kobiety, u których występują przeciwwskazania do przyjmowania estrogenów. Nie może pozostać pod skórą do 3 lat, istnieje jednak opcja usunięcia go wcześniej. Należy zadbać, aby zajął się tym lekarz specjalista.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Podobne usługi:

leczenie_chorob_przyzebia.jpg
Periodontologia
implantologia.jpg
Implantologia
implantologia.jpg
Implantoprotetyka

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.