W placówce
Konsultacja telefoniczna
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Nefrolog dziecięcy to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób oraz wad wrodzonych nerek i układu moczowego u pacjentów do 18 roku życia. Głównym zadaniem nerek jest wytwarzanie moczu i oczyszczanie organizmu. Wśród schorzeń tego narządu wymienia się m.in. zapalenia nerek, nefropatię, kwasicę nerkową, zespół nerczycowy, zakażenia układu moczowego, wodonercze, nerczaka płodowego (nerczak zarodkowy – guz Wilmsa), zwyrodnienie wielotorbielowate nerek. Po wizycie i wykonaniu niezbędnych badań nefrolog dziecięcy może określić rozpoznanie i ustalić najbardziej odpowiednie metody leczenia.

Szczegóły

Choroby nerek i układu moczowego mogą w znacznym stopniu utrudniać dziecku codzienne funkcjonowanie. Niektóre stanowią nawet zagrożenie dla życia. Dlatego nie wolno odkładać konsultacji u nefrologa dziecięcego. Do wizyty powinno zgłosić się z dzieckiem, jeśli zaobserwuje się takie dolegliwości jak m.in. opuchlizna lub ból w okolicy nerek, utrudnione lub zatrzymane oddawanie moczu, opuchlizna kostek u nóg i nadgarstków, opuchnięte oczy. Należy to zrobić również wtedy, gdy dziecko czuje się ociężałe i słabe, często dotyka albo drapie okolice intymne, płacze podczas oddawania moczu. Do wizyty skłonić powinny nawracające zakażenia układu moczowego i nieprawidłowości w wynikach badania moczu, np. krwiomocz, białkomocz. Konsultacja u nefrologa dziecięcego rozpoczyna się od wywiadu, analizy wyników dostarczonych badań i badania przedmiotowego. Lekarz może zalecić dodatkowe badania, np. USG nerek, laboratoryjną analizę moczu.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

medycyna-pracy-small.jpg
Neurolog
Chirurg onkologiczny – konsultacja
Onkolog
nefrolog.png
Nefrolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.