Konsultacja telefoniczna
W placówce
Poradnia kardiologiczna dla dzieci w Rzeszowie

Kardiolog dziecięcy to specjalista zajmujący się zapobieganiem, rozpoznawaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego u pacjentów do 18. roku życia. W jego kompetencji znajdują się choroby serca i naczyń krwionośnych, takie jak m.in. ubytek przegrody międzykomorowej lub międzyprzedsionkowej, przerost prawej komory, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, wady zastawki tętnicy płucnej i aorty. Kardiolog dziecięcy pomoże też przy problemach z układem krążenia, które wynikają z nadmiernej masy ciała, nieprawidłowej diety i braku aktywności fizycznej.

Szczegóły

Znaczna część chorób układu krążenia diagnozowana jest w okresie płodowym lub zaraz po urodzeniu (choroby wrodzone). Zdarzają się jednak przypadki, że choroba daje o sobie znać dopiero z czasem lub dziecko nabywa ją z wiekiem. Wśród sygnałów, które powinny skłonić do konsultacji u kardiologa dziecięcego, wymienia się m.in. dolegliwości bólowe w obrębie klatki piersiowej, częste duszności, szybkie męczenie się np. w trakcie karmienia, zabawy, brak możliwości złapania tchu po wykonywaniu codziennych czynności, bladość skóry z okresowym zasinieniem.


W czasie konsultacji kardiolog dziecięcy przeprowadzi wywiad z dzieckiem i jego opiekunem, badanie przedmiotowe (obejrzenie i osłuchanie) oraz podstawowe badania kardiologiczne, takie jak EKG, pomiar ciśnienia, echo serca. W razie potrzeby zleci dodatkowe testy.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.