W placówce
Konsultacja telefoniczna
null

Hematolog dziecięcy to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń układu krwiotwórczego u pacjentów niepełnoletnich. Wśród możliwych chorób hematologicznych u dzieci i młodzieży wymienia się m.in. małopłytkowość, niedokrwistość (powszechnie znaną jako anemię), chłoniaka, białaczkę, skazy krwotoczne, czerwienicę prawdziwą. Choroby hematologiczne mogą doprowadzić do zaburzeń rozwoju dziecka, a część z nich grozi nawet śmiercią. Dlatego należy jak najszybciej udać się na konsultację do hematologa dziecięcego i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Szczegóły

Do konsultacji u hematologa dziecięcego powinny skłonić nieprawidłowe wyniki badań krwi oraz objawy, które mogą świadczyć o chorobach układu krwiotwórczego, takie jak: stałe powiększenie węzłów chłonnych, krwawienie w obrębie dziąseł i błon śluzowych, skłonność do powstawania siniaków, problemy związane z krzepnięciem krwi, zwiększona podatność na infekcje, łamliwe paznokcie, wypadanie włosów, senność, zmniejszona aktywność, osłabienie. Konsultacja u hematologa dziecięcego rozpoczyna się od wywiadu z rodzicami i dzieckiem oraz badania przedmiotowego, np. oglądania nadżerek błon śluzowych. Lekarz zleca wykonanie badań krwi. Poza morfologią, która pozwoli ocenić m.in. liczbę białych i czerwonych krwinek, OB, CRP i ilość płytek krwi, wykonuje się badania bardziej specjalistyczne. Na ich podstawie hematolog może postawić rozpoznanie. Jeśli zachodzi potrzeba, lekarz ten zajmuje się również edukacją onkologiczną dzieci i rodziców.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Konsultacje psychiatry dla dorosłych
Psychiatra
diagnoza.jpg
Psycholog
Endokrynolog
Hematolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.