null

Badanie EEG czyli elektroencefalografia to rejestracja naturalnej czynności bioelektrycznej mózgu. Badania EEG wykonuje się zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz osobiście dotrzeć na badanie EEG lub nie udało się wykonać takiego badania w szpitalu, w centrum medycznym czy innej placówce rozwiązaniem jest wykonanie tego badania w domu. Wskazania do badania to podejrzenie nieprawidłowości w funkcjonowaniu centralnego układu nerwowego u pacjenta.

Szczegóły

Badania EEG wykonuje się zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu pacjent nie może osobiście dotrzeć na badanie EEG lub nie udało się wykonać takiego badania w szpitalu, w centrum medycznym czy innej placówce rozwiązaniem jest wykonanie tego badania w domu.


U niemowląt i małych dzieci w wieku przedszkolnym badanie EEG wykonuje się podczas naturalnego snu. W obcym środowisku i nieznanym miejscu trudno jest uśpić dziecko „na żądanie" i do tego w ograniczonym czasie. Czasami dziecko usypia już w drodze na badanie, a po wejściu do gabinetu budzi się i już nie potrafi zasnąć ponownie. Zdarza się, że nawet pomimo dobrego wcześniejszego przygotowania do badania przez rodziców, dziecku nie udaje się usnąć w obcym gabinecie czy podczas pobytu w szpitalu. Długi płacz albo zaśnięcie tylko na chwilę z pominięciem głębszych faz snu, ogranicza możliwość opisu badania. Nie zawsze wysiłek rodziców i zaangażowanie personelu przynosi zadowalający efekt. Stres, lęk, obawa przed nową sytuacją powoduję, że dziecko nie spełnia poleceń rodziców. Nawyki i rytuały wypracowane przez rodziców w domu związane z położeniem dziecka do snu dowodzą, że najbezpieczniejsze i najbardziej przyjazne miejsce dla małego pacjenta to jego dom rodzinny. Każde dziecko szybciej zasypia w swoim łóżku, znanym otoczeniu, wśród swoich ulubionych zabawek, dźwięków, czytanej bajki i znajomych twarzy.


Zalecane jest, aby badanie było wykonane w naturalnej porze snu dziecka. Dziecko powinno być po posiłku. U małych dzieci karmionych piersią lub butelką należy rozpocząć karmienie dopiero po rozpoczęciu rejestracji badania. U większych dzieci mogą być pomocne czytanie ulubionej bajki lub słuchanie ulubionej kołysanki.



Technik przyjeżdża do domu o ustalonej wcześniej porze, w czasie dopasowanym do osobistych potrzeb dziecka. Zwykle badania umawiane są wieczorem w naturalnej porze snu dziecka. Do badania w domu używany jest identyczny aparat EEG jaki posiadamy w placówce tylko w wersji przenośnej. Korzystamy z wygodnych, automatycznych czepków z wbudowanymi elektrodami. Wszystkie badania EEG są sprzężone z obrazem kamery co pozwala na wykluczenie artefaktów i tym samym właściwą ocenę wyniku.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Podobne usługi:

eeg.png
Badanie EEG

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat neurologii

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?
OrtopediaNeurologia

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?

Ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa to problem, który może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Choć zwykle ma łagodny charakter i ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni, bywa, że dolegliwości stają się przewlekłe i uciążliwe, prowadząc do poważnych ograniczeń ruchowych. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny tego rodzaju bólu, jakie są najważniejsze metody diagnostyczne i jak wygląda leczenie.

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?
Zdrowie na co dzieńNeurologiaOrtopedia

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?

Uczucie drętwienia nóg jest dość powszechnym doświadczeniem, które może wynikać z różnych przyczyn – od tych prostych, jak długie siedzenie w jednej pozycji, po poważne, np. schorzenia neurologiczne lub dotyczące układu krążenia. Choć w wielu przypadkach jest to objaw przejściowy, powtarzające się lub długotrwałe drętwienie nóg może świadczyć o poważniejszych problemach zdrowotnych. Sprawdź, jakie są możliwe przyczyny drętwienia nóg, na czym polegają diagnostyka i leczenie.

Ból głowy kilka dni z rzędu – jakie badania wykonać?
DiagnostykaNeurologia

Ból głowy kilka dni z rzędu – jakie badania wykonać?

Przewlekły ból głowy jest problemem zdrowotnym, który może znacząco wpływać na jakość życia. Istnieje wiele przyczyn tego schorzenia, od migreny i napięciowego bólu głowy po choroby układu nerwowego czy problemy z kręgosłupem. Diagnoza przewlekłego bólu głowy może być trudna, ale istnieją metody, które pomogą złagodzić dolegliwości. Przeczytaj więcej na temat częstego bólu głowy.