Badania urodynamiczne

Badanie urodynamiczne (uroflowmetria) jest badaniem czynności dolnego odcinka dróg moczowych, odpowiedzialnych za prawidłowe opróżnianie pęcherza moczowego podczas oddawania moczu.

Wskazaniem do wykonania badania są m.in.: problemy z oddawaniem moczu, np. nietrzymanie moczu, parcia naglące, trudności w opróżnieniu pęcherza, nawracające zakażenia układu moczowego.

Forma rozliczenia:

Usługa płatna

Usługa dostępna w ramach abonamentów lub ubezpieczeń: bezpłatnie, z rabatem lub dopłatą

Usługa dostępna:

W placówce

Zarezerwuj wizytę

Placówki, w których zrealizujesz usługę

Szczegóły

Podczas badania urodynamicznego do pęcherza wprowadza się cewnik, za pomocą którego pęcherz wypełnia się solą fizjologiczną. Następnie pacjent oddaje mocz do specjalnego urządzenia, ocenić ilość oddawanego moczu i czas jego oddawania. Cewniki znajdujące się w pęcherzu służą do rejestracji ciśnienia i napięcia mięśni.

Podobne usługi

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Ból biodra.jpg
Zdrowie na co dzień

Ból biodra – możliwe przyczyny i sposoby leczenia

Ból biodra jest dość powszechną przypadłością. Sprzyja powstaniu zaburzeń wzorca chodu i wadom postawy. Za jego powstanie odpowiada wiele schorzeń, w tym złamanie, zapalenie, zwyrodnienie stawów. Leczeniem bólu biodra zajmuje się ortopeda.

Zakażenie układu moczowego.jpg
Zdrowie na co dzień

Zakażenie układu moczowego – przyczyny powstania, objawy, sposoby leczenia

Zakażenie układu moczowego to częsta przypadłość. Może dotyczyć konkretnego narządu lub kilku narządów wchodzących w skład tego układu:  nerek, moczowodów, pęcherza i cewki moczowej. Najczęściej spotykanymi objawami zakażenia układu moczowego są pieczenie, kłucie i ostry ból w okolicach cewki moczowej.

Bóle kolana.jpg
Zdrowie na co dzień

Ból kolana – co go może powodować? Jakie są sposoby leczenia

Ból kolana, a dokładnie stawu kolanowego, to stosunkowo częsta przypadłość. Za jej powstanie odpowiada wiele przyczyn, w tym przeciążenia, urazy, nadmierna masa ciała i zwyrodnienia.