W placówce
null

Działanie lasera jest coraz częściej wykorzystywane w medycynie, także w okulistyce. Jednym z tego typu zabiegów jest laserowanie siatkówki oka, które hamuje postęp wielu chorób wzroku. Laseroterapia siatkówki oka jest przeprowadzana w przypadku schorzeń takich jak: obwodowe zmiany zwyrodnieniowe siatkówki, rozwarstwienia, retinopatia cukrzycowa, zakrzep żyły środkowej siatkówki, zmiany w plamkach, makrotętniaki siatkówki, inne choroby siatkówki i naczyniówki.

Szczegóły

Przed zabiegiem w gabinecie lekarskim pacjent otrzymuje krople znieczulające oraz rozszerzające źrenicę. Ich działanie trwa od 3 do 5 godzin (w tym czasie nie można prowadzić pojazdów mechanicznych, a czytanie, pisanie i praca z komputerem są utrudnione). Na oko zakładana jest specjalna soczewka, przez którą lekarz wykonuje laseroterapię. Długość zabiegu zależy od rodzaju schorzenia, może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. W trakcie zabiegu pacjent widzi błyski światła, podobne do świecenia latarką przed okiem. Po zabiegu, w zależności od choroby i stanu siatkówki, pacjent otrzymuje informacje o dalszym leczeniu lub kontrolach.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Informacje przydatne przed wizytą

Informacje przydatne przed wizytą


Podobne usługi:

okulista.jpg
Okulista

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zaburzenia dysocjacyjne.jpeg
Psychologia

Charakterystyka osobowości dyssocjalnej i sposoby leczenia

Osobowość dyssocjalna, nazywana często antyspołecznym zaburzeniem osobowości, cechuje się przede wszystkim tendencją do lekceważenia prawa i zasad społecznych, a także niezdolnością do nawiązywania poprawnych relacji z innymi ludźmi. Sprawdź, jakie są przyczyny, objawy i metody leczenia osobowości dyssocjalnej.

Osobowość histrioniczna.jpeg
Psychologia

Czym charakteryzuje się histrioniczne zaburzenie osobowości?

Zgodnie ze statystykami, na zaburzenia osobowości cierpi od 2% do nawet 12% całego społeczeństwa. Klasyfikacja DSM-5 wyszczególnia 10 konkretnych zaburzeń w obrębie osobowości. Jednym z nich jest osobowość histrioniczna. Dowiedz się, czym się objawia i jak można ją leczyć.

Osobowość zależna.jpeg
Psychologia

Czym charakteryzuje się osobowość zależna? Jak ją leczyć?

Osobowość zależna to jeden z rodzajów zaburzeń osobowości, polegających na istnieniu utrwalonych cech i wzorców zachowania mających wpływ na relacje z innymi ludźmi oraz sposób funkcjonowania. Osobowość zależna charakteryzuje się przede wszystkim brakiem niezależności i samodzielności, a także oczekiwaniem na pomoc i opiekę ze strony innych ludzi. Dowiedz się więcej na ten temat.