Konsultacja telefoniczna
W placówce
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Skóra jest jednym z największych narządów w organizmie człowieka. Pełni wiele istotnych funkcji, m.in. chroni przed bakteriami, wirusami i innymi patogenami oraz zapewnia prawidłową regulację temperatury ciała. Wymaga szczególnej pielęgnacji również w młodym wieku. Skóra dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia lub infekcje, ze względu na nierozwiniętą jeszcze w pełni barierę naskórkową pełniącą funkcję ochronnego płaszcza. Jeśli rodzic zauważy u swojego dziecka nieprawidłowe zmiany skórne, uszkodzenia na jej powierzchni i inne niepokojące objawy powinien skonsultować się z lekarzem. Odpowiednim specjalistą w tej dziedzinie jest dermatolog dziecięcy, który zajmuje się chorobami skóry dzieci od najmłodszych lat do osiągnięcia dojrzałości.

Szczegóły

Dzieci to pacjenci wymagający szczególnej opieki podczas wizyty u lekarza. Z tego względu dermatolog dziecięcy konsultuje w przyjaznych i komfortowych warunkach dopasowanych do najmłodszych pacjentów. Specjalista ten zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry takich jak trądzik młodzieńczy, zmiany barwnikowe lub nowotworowe, atopowe zapalenie skóry.


W trakcie wizyty lekarz bada skórę, szukając podejrzanych zmian i ocenia je specjalnym narzędziem – dermatoskopem. Aby potwierdzić lub wykluczyć swoje podejrzenia, może skierować pacjenta na dodatkowe badania takie jak pobranie wycinka z podejrzanej zmiany (tzw. biopsja) lub badania krwi na obecność np. bakterii lub pasożytów. Może zalecić także ocenę poziomu hormonów i testy alergiczne. Podczas konsultacji lekarz dermatolog przekazuje również wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji skóry dziecka.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zespol polanda.jpg
Angiolog
Trycholog.png
Trycholog
dermatologia.png
Dermatolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.