Chirurg dziecięcy – konsultacja

Najczęstsze przyczyny konsultacji u chirurga dziecięcego w opiece ambulatoryjnej to urazy wymagające opatrunku lub szycia, ostre bóle brzucha oraz wady lub nieprawidłowości, które mogą wymagać planowego zabiegu chirurgicznego, takie jak stulejka lub przepuklina. Z konsultacji mogą skorzystać niemowlęta i starsze dzieci aż do osiągnięcia pełnoletności. W trakcie wizyty specjalista analizuje historię choroby dziecka i wyniki jego badań, bada dziecko i wyjaśnia szczegółowo rodzicom, na czym polega problem. Na wizycie przed zabiegiem informuje o przebiegu operacji, rokowaniach, czasie rekonwalescencji i ewentualnej rehabilitacji pooperacyjnej.

Szczegóły

Chirurg dziecięcy zajmuje się pomocą doraźną w urazach oraz kwalifikacją i wykonywaniem zabiegów pilnych i planowych w obrębie układu pokarmowego, moczowo-płciowego oraz tkanek miękkich. Przeprowadza korekcję wad wrodzonych i nabytych, operacje m.in. przepuklin w obrębie jamy brzusznej, stulejki lub wnętrostwa u chłopców, urazów okołoporodowych. Każdy zabieg u najmłodszych pacjentów powinien być odpowiednio zaplanowany, z uwzględnieniem przyszłego prawidłowego rozwoju tkanek miękkich i kości. Aby zapewnić największy komfort, należy także dobrać odpowiednie znieczulenie i leczenie przeciwbólowe. W tym celu chirurg dziecięcy współpracuje również z innymi specjalistami – m.in. z pediatrą, anestezjologiem dziecięcym.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.