W placówce
Badania ultrasonograficzne (USG)

Badania ultrasonograficzne z powodzeniem wykorzystywane są w diagnostyce w różnych dziedzinach medycyny. Mają one również zastosowanie w okulistyce.  Badanie ultrasonograficzne oka oraz oczodołu to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, które pozwala na ocenę zmian w gałce ocznej oraz w anatomicznych strukturach w obrębie oczodołu.

Szczegóły

Badanie USG oka pozwala zdiagnozować liczne patologie w obrębie ciała szklistego, siatkówki, naczyniówki, twardówki oraz nerwu wzrokowego.


USG gałki ocznej dzieli się na dwa typy. Typ A pozwala na uzyskanie obrazów struktur anatomicznych znajdujących się wzdłuż jednej płaszczyzny, zaś USG gałki ocznej typu B – struktur leżących wzdłuż kilku płaszczyzn.


Lekarz wykonujący badanie przykłada do zamkniętej powieki sondę, którą najpierw pokrywa specjalnym żelem. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne. Badanie nie wpływa na jakość czy ostrość widzenia, więc po badaniu można prowadzić samochód i wrócić do codziennych zajęć.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Artykuły i poradniki na temat badań diagnostycznych i profilaktycznych

Krwiomocz – czym jest? Kiedy zgłosić się do lekarza?
DiagnostykaUrologia

Krwiomocz – czym jest? Kiedy zgłosić się do lekarza?

Krew w moczu – krwiomocz lub hematuria – to objaw, który może sygnalizować różnorodne schorzenia: od niegroźnych do poważnych. Dlatego każdy przypadek, niezależnie od nasilenia, wymaga konsultacji lekarskiej, aby ustalić źródło problemu i wdrożyć właściwe leczenie. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny obecności krwi w moczu i dowiedz się, jak przebiega diagnostyka.

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.
Zdrowie na co dzieńOnkologiaDiagnostyka

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.

Październik oznacza nie tylko kalendarzową jesień, lecz także miesiąc świadomości dotyczącej raka piersi – stąd często spotykana nazwa „Różowy Październik” lub „Pink October”. To czas licznych inicjatyw mających na celu zwiększenie wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia nowotworów piersi. Symbolem kampanii jest różowa wstążka, czyli wyraz solidarności z kobietami dotkniętymi tą chorobą. Sprawdź, jakie badania warto wykonać z tej okazji!

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?
Diagnostyka

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?

Profilaktyka raka płuc koncentruje się głównie na eliminacji lub redukcji ekspozycji na czynniki ryzyka, takie jak palenie tytoniu, oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Regularne badania przesiewowe dla osób z grup wysokiego ryzyka oraz szeroka edukacja publiczna również odgrywają kluczową rolę w zmniejszaniu liczby zachorowań na ten nowotwór. Dowiedz się więcej na temat zapobiegania i wczesnego wykrywania raka płuc.