W placówce
null

Chcesz zapomnieć o niebezpiecznych urazach? Powracasz do zdrowia po kontuzji? Skorzystaj z pomocy specjalistów! Zapraszamy Cię do uczestniczenia w cyklu zajęć fizjoterapeutycznych treningu funkcjonalnego. Dzięki niemu przywrócisz utracone funkcje ruchowe organizmu oraz nauczysz się prawidłowo wykonywać codzienne - z pozoru proste - czynności oraz złożone ruchy podczas uprawiania sportów.

Szczegóły

W czasie treningu funkcjonalnego będziesz naśladować ruchy wykonywane każdego dnia (np. wstawanie, sięganie po przedmiot, podnoszenie go czy wchodzenie po schodach) oraz te złożone, charakterystyczne dla danej dyscypliny sportu. W ten sposób nauczysz swój organizm prawidłowych wzorców poruszania się pojedynczych jego części i obierania właściwej strategii ruchu całego ciała. Trening funkcjonalny wzmocni mięśnie całego Twojego organizmu - angażuje on do pracy mięśnie głębokie, stabilizujące, wzmacnia wszystkie mięśnie, odciążając kręgosłup i stawy ciała. Ten rodzaj treningu wpływa także pozytywnie na układ krążenia i wydolność organizmu.


Zajęcia przygotowane przez naszych specjalistów odbywają się przez 1,5 h lub 1 h w specjalnie przystosowanych do tego salach (podczas treningu funkcjonalnego wykorzystywane są przybory, np. piłka lekarska czy gumowa taśma). Usługa jest dostępna w pakietach po 5, 10 i 15 zajęć. Cykl treningowy rozpoczyna się i kończy oceną funkcjonalną organizmu (jeśli cykl treningowy będzie trwał dłużej niż 6 tygodni, możemy użyć oceny funkcjonalnej do monitorowania efektów pracy w czasie cyklu).


Pamiętaj: kontynuowanie treningu funkcjonalnego po powrocie do zdrowia oraz stosowanie go regularnie - profilaktycznie, zmniejsza ryzyko ponownych urazów!

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.