W placówce
null

Lekarz lub Położna pobiera komórki nabłonka z dwóch lokalizacji: z tarczy macicy oraz z szyjki macicy. Regularne przeprowadzanie badania pozwala na wykrycie nowotworu we wczesnym stadium rozwoju, co znacząco zwiększa szanse na wyleczenie. Zaproszenia na badanie przekazujemy telefonicznie lub SMS-owo.

Szczegóły

Do udziału w Programie zapraszamy kobiety w wieku 25–59 lat, które:

  • nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich 3 lat,
  • są obciążone czynnikami ryzyka (przyjmują leki immunosupresyjne, są zakażone wirusem HIV lub HPV – typem wysokiego ryzyka) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.


Cytologię najlepiej jest wykonać między 10. a 20. dniem cyklu. Badanie można zrealizować najwcześniej 2 dni po zakończeniu ostatniej miesiączki i najpóźniej 4 dni przed spodziewanym terminem rozpoczęcia kolejne. Jeśli występuje stan zapalny pochwy, konieczne jest wyleczenie go przed badaniem.


Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.