ubezpieczenie-szpitalne.jpg

W razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby niezmiernie ważne jest uzyskanie właściwej pomocy, w tym odpowiednio szybko przeprowadzone leczenie operacyjne. Nasze ubezpieczenie poprzez zapewnienie takiego leczenia, a także komfortowych warunków hospitalizacji, ułatwi i przyspieszy powrót do zdrowia oraz pełnej aktywności w życiu prywatnym i zawodowym. Ubezpieczenie Kosztów Leczenia Szpitalnego oferowane jest w formie dodatkowej umowy do Ubezpieczenia Ambulatoryjnego LUX MED Ubezpieczenia.

Dowiedz się więcej

Szczegóły

Nasze Grupowe Ubezpieczenie Zdrowotne LUX MED dla Firm (Ubezpieczenie Zdrowotne Kosztów Leczenia Szpitalnego) skierowane jest do firm zatrudniających minimum 10 pracowników. Ubezpieczającym jest pracodawca zawierający Umowę ubezpieczenia na rzecz swoich pracowników z możliwością rozszerzenia opieki na członków rodziny zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym (współmałżonek/ partner, który nie ukończył 70 lat oraz dzieci, które nie ukończyły 26 lat).


Ubezpieczonym Głównym może być osoba fizyczna, będąca Pracownikiem Ubezpieczającego, która w dniu przystąpienia do ubezpieczenia ukończyła 18 lat a nie ukończyła 70 lat.


Zakres ubezpieczenia pokrywa koszty operacji planowych i świadczeń towarzyszących, będących następstwem nieszczęśliwego wypadku lub choroby, dla dorosłych i dzieci. Ubezpieczenie obejmuje blisko 500 procedur w ramach chirurgii krótkoterminowej oraz pobytów długoterminowych, a także diagnostykę niezbędną do przeprowadzenia operacji planowych, transport medyczny do szpitala oraz ze szpitala do miejsca zamieszkania.


W ofercie posiadamy do wyboru pięć wariantów:

  • Chirurgia krótkoterminowa wariant I: operacje planowe z zakresu chirurgii krótkoterminowej, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny, częściowy udział Ubezpieczonego w kosztach operacji.
  • Chirurgia krótkoterminowa wariant II: operacje planowe z zakresu chirurgii krótkoterminowej, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny, pełne pokrycie przez Ubezpieczyciela kosztów operacji w ramach Sumy Ubezpieczenia.
  • Hospitalizacja planowa wariant I: operacje planowe z zakresu chirurgii krótkoterminowej i pobytów długoterminowych, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny, hospitalizacja porodowa, pełne pokrycie przez Ubezpieczyciela kosztów operacji z zakresu chirurgii krótkoterminowej w ramach Sumy Ubezpieczenia oraz częściowy udział Ubezpieczonego w kosztach pozostałych operacji.
  • Hospitalizacja planowa wariant II: operacje planowe z zakresu chirurgii krótkoterminowej i pobytów długoterminowych, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny, poród i hospitalizacja porodowa. Koszt operacji do wartości Sumy Ubezpieczenia w całości pokrywa Ubezpieczyciel.
  • Hospitalizacja planowa - ortopedia NNW: operacje planowe w zakresie ortopedii w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny. Koszt operacji do wartości Sumy Ubezpieczenia w całości pokrywa Ubezpieczyciel.

Dowiedz się więcej

Najnowsze artykuły i poradniki

Ból głowy w skroniach.jpeg
Diagnostyka

Ból głowy w skroniach – przyczyny, diagnostyka i leczenie

Ból głowy to częsta dolegliwość. Miewa różny charakter i umiejscowienie. Jedną z częstszych lokalizacji bólu głowy są skronie. Sprawdź, czym może być spowodowany ból głowy w tym miejscu.

Ból pod prawym żebrem.jpeg
Diagnostyka

Ból pod prawym żebrem – co może oznaczać? Jakie badania wykonać?

Ból pod prawym żebrem jest nieprzyjemnym objawem, który może wskazywać na różne schorzenia i problemy zdrowotne. Dowiedz się z naszego artykułu, jakie mogą być przyczyny bólu pod prawym żebrem oraz jakie badania można wykonać w celu postawienia diagnozy.

Choroba Parkinsona.jpeg
Diagnostyka

Choroba Parkinsona – przyczyny, objawy, dziedziczenie i zalecane badania

Choroba Parkinsona to przewlekła choroba układu neurologicznego, w której dochodzi do niszczenia budujących go komórek. Sprawdź, jakie są przyczyny jej powstania. Zobacz też, jak wygląda przebieg oraz leczenie tej choroby neurodegeneracyjnej.