Psycholożka siedzi na fotelu i robi notatki

Pandemia Covid-19 zmusza wielu Pracodawców do podejmowania niełatwych decyzji dot. reorganizacji zatrudnienia we własnej firmie. Aby wesprzeć w tym trudnym czasie Pracodawców oraz zwalnianych Pracowników, przygotowaliśmy specjalny pakiet, w ramach którego otoczymy kompleksową opieką osoby w trudnej sytuacji zawodowej.

Skorzystaj z oferty

Szczegóły

Pakiet Wsparcia Pracownika

Pakiet umożliwia Pracownikowi skorzystanie z trzech 60-minutowych spotkań z jednym ze specjalistów Poradni Harmonia. Podczas pierwszej sesji wspólnie z naszym psychologiem ustali obszary, w których potrzebuje największego wsparcia.

 

Jakimi problemami możemy pomóc się zaopiekować?

Nasza pomoc dotyczy zarówno doraźnego wsparcia psychologicznego związanego z utratą zatrudnienia i koniecznością odnalezienia się na rynku pracy w trudnej rzeczywistości pandemii Covid-19, jak i opieki z zakresu rozwoju osobistego i poradnictwa zawodowego.

Pomożemy Pracownikowi zdefiniować jego predyspozycje, kompetencje i mocne strony, dzięki czemu będzie mógł obrać dla siebie właściwy zawodowy kierunek. Wyposażymy go również w praktyczne narzędzia, które pomogą mu przygotować się do czekających go procesów rekrutacyjnych.

 

Dogodna forma spotkań

Spotkania możemy zorganizować stacjonarnie – w naszych placówkach – lub zdalnie, a ich tematykę dostosujemy ściśle do indywidualnych potrzeb rozmówcy.

Podobne usługi

Skorzystaj z oferty

Artykuły i poradniki na temat psychologii i psychiatrii

quiet quitting.jpg
Psychologia

Czym jest “quiet quitting” i “quiet firing”? O roli zaangażowania w życiu zawodowym

Środowisko zawodowe ewoluuje z niezwykłą dynamiką, przynosząc każdego dnia nowe wyzwania i możliwości. Wydarzenia z ostatnich lat, takie jak pandemia COVID-19, nasilające się konflikty międzynarodowe, niestabilność ekonomiczna oraz rosnący kryzys klimatyczny, skłoniły wielu z nas do głębokiej refleksji nad życiem, relacjami i metodami pracy. W tle tych globalnych wyzwań obserwujemy też wpływ nowych pokoleń wchodzących na rynek pracy, które wnoszą świeże perspektywy i oczekiwania, zmieniając podejścia do zarządzania i współpracy.

Bulimia.jpg
Psychologia

Czym jest bulimia? Jak ją rozpoznać?

Zaburzenia odżywiania najczęściej kojarzą nam się z ekstremalnie wychudzoną kobiecą sylwetką, restrykcjami dietetycznymi czy też całkowitym unikaniem jedzenia. Przekonanie może to wynikać z docierających do nas obrazów, które szokują i zapadają bardziej w pamięci. Faktem jest, że na zaburzenia odżywiania najczęściej chorują młode kobiety w wieku dojrzewania. Najczęściej, ale nie tylko i nie zawsze. Chorować mogą osoby w różnym wieku bez względu na płeć. Rozpowszechnienie bulimii szacowane jest na ok.1-4% wśród młodzieży i ok. 1% wśród dorosłych. W Polsce jednak nie są zbierane dane na temat występowania zaburzeń odżywiania, a skala problemu może być znacznie większa niż nam się wydaje. Dowiedz się więcej na temat tego zaburzenia.

GettyImages-164223546.jpg
Psychologia

Karanie milczeniem w relacjach – przyczyny i konsekwencje

Komunikacja jest jednym z najważniejszych elementów każdej zdrowej relacji. Wypowiadane słowa mogą krzywdzić i wpływać na pogorszenie jakości relacji, a co gorsze, niejednokrotnie prowadzić do jej zakończenia. Jednakże, istnieje pewien paradoks, który polega na tym, że nie wypowiadanie słów może być narzędziem raniącym drugą stronę bardziej niż jakiekolwiek przykre i ostre komunikaty. O karzącym wymiarze milczenia możemy mówić, kiedy osoba odmawia komunikacji lub wycofuje się w ciszy w odpowiedzi na pojawiający się konflikt lub problem. Takie zachowanie, szczególnie regularnie wykorzystywane przez jednego lub obojga partnerów, może być przyczyną poważnych problemów w związku. W tym artykule przyjrzymy się temu, jakie są przyczyny karania milczeniem w relacjach, a także, jakie konsekwencje niesie ze sobą to zjawisko.