W placówce
null

Profesjonalna opieka dla osób wymagających pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Tabita to doskonałe miejsce dla osób starszych, które nie są w pełni sprawne i samodzielne. Nasz profesjonalny, życzliwy zespół zapewnia wykwalifikowaną opiekę i bezpieczne warunki również dla Pacjentów, którzy wymagają odpowiednich warunków do rekonwalescencji po operacjach i zabiegach medycznych.

Szczegóły

LUX MED Tabita odpowiada na potrzeby osób, które potrzebują stałej i profesjonalnej opieki poszpitalnej - po przebytych operacjach, a także urazach. Profesjonalnie przygotowany personel, wysokiej klasy sprzęt medyczny oraz oferta dodatkowych zajęć aktywizujących i rehabilitacyjnych to szansa na powrót do sprawności i reedukacja funkcjonowania w warunkach domowych.

Do skorzystania z oferty zapraszamy osoby, które na czas nieobecności swoich opiekunów będą potrzebować wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. W trakcie pobytu Pacjenci są pod stałą opieką specjalistów, mogą korzystać z urokliwych okoliczności przyrody, odpocząć od miejskiego zgiełku i pośpiechu, nabrać sił.

Podczas pobytu gwarantujemy:

  • zakwaterowanie w pokoju jedno- lub dwuosobowym z łazienką
  • całodzienne wyżywienie przygotowywane, na zlecenie lekarza, zgodnie z zaleceniami dietetycznymi
  • całodobową opiekę lekarską
  • całodobową opiekę pielęgniarską, opiekunów medycznych oraz asystentów pacjenta
  • pracę w oparciu o indywidualny plan pielęgnacji (m.in. wykonywania iniekcji podskórnych, domięśniowych, dożylnych, wykonywania/zmiany opatrunków, pomiarów parametrów życiowych, pobierania materiałów do badań laboratoryjnych, edukacji zdrowotnej, pomocy  w zaspokajaniu podstawowych czynności higienicznych i podawania leków według indywidualnej karty zleceń lekarskich)
  • zaopatrzenie w materiały chłonne (pieluchomajtki, wkładki urologiczne, podkłady)
  • zajęcia aktywizujące i socjalizujące: zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu, terapię zajęciową zawierającą muzykoterapię, arteterapię, choreoterapię, biblioterapię, relaksację  i hortiterapię


  • konsultację wstępna pielęgniarki koordynującej obejmującą zebranie wywiadu, określenie indywidualnego planu pielęgnacji
  • konsultację wstępną psychologa,
  • konsultację wstępną logopedy,
  • konsultację wstępna fizjoterapeuty i pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego
  • konsultację wstępną dietetyka - przygotowanie zaleceń dietetycznych na czas pobytu,  w zależności od indywidualnych wskazań zdrowotnych (z uwzględnieniem chorób współistniejących)


  • konsultacje lekarzy specjalistów z zakresu chorób wewnętrznych, neurologii i rehabilitacji medycznej (na zlecenie lekarza prowadzącego),
  • edukację zdrowotną w postaci w postaci indywidualnego/grupowego poradnictwa  z zakresu zdrowego trybu życia, diety, zachowań prozdrowotnych


  • utrzymanie porządku i czystości
Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

zaklad20opiekunczo-leczniczy.png
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
hemoroidy.jpg
Geriatra

Dowiedz się więcej

Najnowsze artykuły i poradniki

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie
Zdrowie na co dzieńLaryngologia

Zapalenie krtani – przyczyny, objawy, leczenie

Krtań – istotna część układu oddechowego człowieka – odgrywa ważną rolę w procesie mowy i ochrony dolnych dróg oddechowych. Niestety, ten delikatny narząd może zostać dotknięty stanem zapalnym, określanym jako zapalenie krtani. Ta dolegliwość – choć często postrzegana jako niegroźna – może prowadzić do poważnych komplikacji, zwłaszcza u dzieci, jeśli nie zostanie właściwie zdiagnozowana i skutecznie leczona. Sprawdź, jakie są przyczyny, najważniejsze objawy i jak wygląda leczenie tej dolegliwości.

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie
DermatologiaZdrowie na co dzień

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość dermatologiczna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przebiegu tego schorzenia na skórze pojawiają się czerwone grudki, a towarzyszy im świąd i pieczenie. Choć w wielu przypadkach ma ono łagodny przebieg, niekiedy może prowadzić do groźniejszych powikłań, takich jak bolesne zmiany ropne. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia mieszków włosowych i poznaj skuteczne metody jego leczenia oraz profilaktyki!

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?
Pierwsze objawyZdrowie na co dzieńLaryngologia

Ból gardła przy przełykaniu – o czym świadczy? Jakie badania zrobić?

Dolegliwość określana jako ból przy przełykaniu (odynofagia) to problem, który może mieć swoje źródło w stanach zapalnych, infekcjach, chorobach przełyku, a nawet nowotworach. Właściwa diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla zdrowia i poprawy komfortu codziennego życia. Sprawdź, jakie badania zrobić, do jakiego lekarza się udać i jak leczyć ból gardła przy przełykaniu.