W placówce
null

Rozwój medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej umożliwił pacjentom korzystanie z zabiegów poprawiających niedoskonałości i wpływających na samopoczucie oraz satysfakcję z wyglądu własnego ciała. Chirurgia plastyczna pozwala na korektę wielu wad wrodzonych oraz nabytych, np. podczas urazów, a także niedoskonałości ciała subiektywnie odczuwanych przez pacjenta jako defekt. Chirurg plastyk wykonuje liczne zabiegi z zakresu m.in. rekonstrukcji ręki, plastyki piersi oraz nosa, leczenia blizn i oparzeń, ale także liposukcji i plastyki brzucha. Podczas konsultacji ze specjalistą chirurgii plastycznej pacjent uzyskuje informacje na temat proponowanych rozwiązań zgłoszonego problemu. Wcześniej musi też wykonać niezbędne badania w celu wykluczenia przeciwwskazań do operacji. W przypadku stwierdzenia przeciwwskazań lekarz może przełożyć zabieg do czasu poprawy stanu zdrowia lub odstąpić od jego przeprowadzenia w trosce o dobro pacjenta.

Szczegóły

Konsultację z chirurgiem plastykiem rozpoczyna wywiad lekarski oraz rozmowa na temat oczekiwań pacjenta. Wizualizacja przewidywanego efektu po zabiegu może być przeprowadzona na różne sposoby. Dzięki zaawansowanej technologii wykorzystującej zintegrowany układ kamer do skanowania sylwetki pacjenta prezentacja spodziewanego efektu korekcji np. nosa lub piersi może być przedstawiona w prostej formie graficznej lub jako trójwymiarowy cyfrowy model.


Specjalista chirurgii plastycznej omawia także z pacjentem przebieg zabiegu, możliwe ograniczenia w uzyskaniu docelowego efektu, ryzyko powikłań i sposób przygotowania. Do zaplanowania zabiegu niezbędne jest najczęściej odbycie kilku konsultacji, podczas których lekarz kwalifikuje zainteresowaną osobę do operacji na podstawie m.in. analizy wcześniej zleconych badań. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, kolejne konsultacje z chirurgiem plastycznym przewiduje się w okresie pooperacyjnym w celu kontroli efektów zabiegu i wywiadu na temat samopoczucia pacjenta oraz przebiegu rekonwalescencji.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

chirurgia-dziecieca.jpg
Chirurgia dziecięca
Zabiegi chirurgiczne w Gdyni.jpg
Zabiegi chirurgiczne w Gdyni

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Zaburzenia dysocjacyjne.jpeg
Psychologia

Charakterystyka osobowości dyssocjalnej i sposoby leczenia

Osobowość dyssocjalna, nazywana często antyspołecznym zaburzeniem osobowości, cechuje się przede wszystkim tendencją do lekceważenia prawa i zasad społecznych, a także niezdolnością do nawiązywania poprawnych relacji z innymi ludźmi. Sprawdź, jakie są przyczyny, objawy i metody leczenia osobowości dyssocjalnej.

Osobowość histrioniczna.jpeg
Psychologia

Czym charakteryzuje się histrioniczne zaburzenie osobowości?

Zgodnie ze statystykami, na zaburzenia osobowości cierpi od 2% do nawet 12% całego społeczeństwa. Klasyfikacja DSM-5 wyszczególnia 10 konkretnych zaburzeń w obrębie osobowości. Jednym z nich jest osobowość histrioniczna. Dowiedz się, czym się objawia i jak można ją leczyć.

Osobowość zależna.jpeg
Psychologia

Czym charakteryzuje się osobowość zależna? Jak ją leczyć?

Osobowość zależna to jeden z rodzajów zaburzeń osobowości, polegających na istnieniu utrwalonych cech i wzorców zachowania mających wpływ na relacje z innymi ludźmi oraz sposób funkcjonowania. Osobowość zależna charakteryzuje się przede wszystkim brakiem niezależności i samodzielności, a także oczekiwaniem na pomoc i opiekę ze strony innych ludzi. Dowiedz się więcej na ten temat.