Powiększ czcionkę:

Drukuj

Przewodnik Pacjenta

szpital lux medStaramy się aby dyskomfort Pacjenta, związany z pobytem w szpitalu był zminimalizowany. Dlatego jeszcze przed zarejestrowaniem się do szpitala Pacjent powinien zapoznać się z naszym przewodnikiem, aby w pełni skorzystać z wszelkich możliwości jakie oferujemy.

Jeśli Twoje schorzenie wymaga operacyjnej interwencji lekarza lub po prostu chcesz poprawić swój wygląd lub komfort życia, zgłoś się do Szpitala LUX MED, zlokalizowanego przy ul. Puławskiej 455 w Warszawie. Do dyspozycji naszych Pacjentów oddajemy 11 łóżek szpitalnych. W placówce znajdują się dwie sale operacyjne oraz nowoczesne zaplecze diagnostyczne z rezonansem magnetycznym i RTG.

Prosta ścieżka

Bardzo ważnym elementem w ciągłości opieki nad Pacjentem jest sam proces konsultacji i diagnostyki, którego celem jest bezpieczne doprowadzenie Pacjenta do operacji. Aby ułatwić Państwu swobodne przejście tej ścieżki, przedstawiamy mini poradnik „Jak się zapisać na zabieg operacyjny". Nasi Pacjenci mogą skorzystać z dwóch sposobów. Jeśli Pacjent od początku wie który lekarz będzie wykonywał zabieg, pozostaje mu tylko zapisać się na konsultację do wybranego specjalisty, dzwoniąc pod numer Call Center 22 469 12 29. Może się jednak zdarzyć, że dolegliwość została zdiagnozowana i konieczny jest zabieg operacyjny, ale pozostaje wybór lekarza operatora spośród sztabu chirurgów przyjmujących w placówkach Grupy LUX MED. Zdajemy sobie sprawę, że nie znając żadnego z nich, ciężko jest dokonać trafnego wyboru. Także w takim wypadku pomocą służy nasze Call Center, gdzie uzyskają Państwo wszelkie informacje dotyczące nazwiska i specjalności lekarza oraz godzin przyjęć. Niezbędne będzie zapisanie się do wybranego przez Państwa chirurga na konsultację kwalifikującą do zabiegu oraz do anestezjologa, w czym również pomoże pracownik Call Center.

Konsultacja z chirurgiem

Podczas pierwszej konsultacji będą Państwo mogli bliżej poznać chirurga, który będzie operował. W trakcie wizyty zostaną ustalone warunki operacji oraz jej termin, omówiony plan leczenia, rodzaj zabiegu - specyfika operacji oraz metoda jej wykonania, a także postępowanie pooperacyjne. Lekarz wstępnie zakwalifikuje Państwa do zabiegu, skieruje na dodatkowe badania laboratoryjne i diagnostyczne, niezbędne do wykonania przed operacją oraz poprosi o zapisanie się na wizytę anestezjologiczną.

Rozmowa z anestezjologiem

Zadaniem lekarza anestezjologa jest przeprowadzenie z Państwem krótkiego wywiadu, na podstawie którego nastąpi kolejna kwalifikacja do zabiegu. Anestezjolog przekaże Państwu dokumenty, które można zabrać do domu. Materiały, które Państwo dostaniecie, zawierają wiele cennych informacji. Można w nich także znaleźć odpowiedzi na często zadawane i nurtujące Pacjentów pytania.

Oczekiwanie

Po przejściu kwalifikacji i dodatkowych badań pozostaje już tylko czekać na dzień operacji, który będzie potwierdzony telefonicznie przez pracownika szpitala. W dniu operacji prosimy naszych Pacjentów, aby zgłosili się o wcześniej umówionej godzinie i pamiętali o ustaleniach z chirurgiem i anestezjologiem (m.in. liczba godzin bez jedzenia i picia, wyniki badań laboratoryjnych zleconych przez anestezjologa, w tym grupa krwi oraz inne zalecenia przekazane podczas konsultacji). Bardzo ważne jest też posiadanie przy sobie osobistych rzeczy typu: kapcie, szlafrok, piżama oraz wszystkich wypełnionych formularzy i dokumentów przekazanych wcześniej przez lekarza.

Zapraszamy

Od momentu wejścia do naszego szpitala oddajecie się Państwo w ręce profesjonalnych pielęgniarek i lekarzy. Każdy pracownik będzie się starał, aby pobyt w szpitalu był dla Państwa jak najbardziej komfortowy. Do Państwa dyspozycji będą Pielęgniarki Opieki nad Pacjentem, lekarz prowadzący i/lub lekarz dyżurny oraz pozostały personel. Wierzymy, że będą Państwo dobrze wspominać pobyt w szpitalu LUX MED.

Pamiętaj - nasza troska o Pacjenta po zabiegu nie kończy się w momencie, gdy opuszcza on budynek Szpitala LUX MED. Sprawdź, jak  możesz się z nami skontaktować w okresie pooperacyjnym, pobierz plik w formacie .pdf.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności