Powiększ czcionkę:

Drukuj

VENEFIT™ (VNUS® Closure®)


Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Zalety zabiegu VENEFIT:

  • objawy ustępują w ciągu 2-3 dni,
  • podczas zabiegu można jednocześnie wykonać miniflebektomię,
  • powrót do aktywności następuje w ciągu tygodnia od zabiegu.

VENEFIT (wcześniej pod nazwą VNUS® Closure®) - to nowoczesna i minimalnie inwazyjna metoda leczenia żylaków. W zabiegu wykonuje się niewielkie nacięcie w miejscu wprowadzenia cewnika, a zamknięta żyła pozostaje pod skórą. Zabieg jest bezbolesny i eliminuje powstawanie siniaków. Pod kontrolą USG lekarz wprowadza specjalny cewnik do zmienionej chorobowo żyły. Jest on podłączony do generatora prądu częstotliwości radiowej, którego przepływ podgrzewa ścianę naczynia.

Na skutek działania temperatury naczynie kurczy się i trwale zamyka. Krew, płynąca nim dotychczas, zostaje skierowana do innych, zdrowych naczyń.Po zakończeniu zabiegu zakładany jest prosty opatrunek. Dodatkowo lekarz może zalecić zastosowanie opatrunku uciskowego na kończynę.

Pacjenci po zabiegu VENEFIT zazwyczaj wracają do codziennej aktywności po upływie jednej doby. Efektem zabiegu są dobre wyniki kosmetyczne z minimalnymi bliznami, siniakami i obrzękami, lub zupełnie bez nich.

Zabieg VENEFIT (VNUS® Closure®) - video

Zdjęcia przed i po zabiegu


Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy COVIDIEN

Leczenie żylaków kończyn dolnych metodą radiofalową


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności