Powiększ czcionkę:

Drukuj

Skleroterapia (ostrzykiwanie)

Skleroterapia (ostrzykiwanie)

Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Skleroterapia (ostrzykiwanie) to metoda leczenia bardzo drobnych żylaków i śródskórnych pajączków naczyniowych (teleangiektazje, venulektazje). Polega ona na wprowadzaniu do światła naczynia specjalnych preparatów, które powodują obkurczenie się ściany naczynia i miejscowy, kontrolowany stan zapalny. Prowadzi on jego zamknięcia i zwłóknienia. Naczynie przestaje być widoczne. Zmienione chorobowo miejsca nakłuwa się od kilku do kilkunastu razy. Lekarstwo wprowadzane jest w postaci roztworu lub piany. Pierwszy sposób stosuje się przy drobnych żylakach i pajączkach, natomiast piana jest lepszym rozwiązaniem w przypadku większych naczyń krwionośnych.

Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym przy użyciu bardzo cienkich igieł, co powoduje, że jest niemal bezbolesny. Nie wymaga również znieczulenia, trwa krócej niż tradycyjna operacja oraz nie uszkadza tkanek. Okres po zabiegu nie powoduje wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Konieczne jest jedynie noszenie pończochy uciskowej przez okres około tygodnia. Bezpośrednio po skleroterapii należy przez pół godziny intensywnie spacerować, aby zastosowane środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu.

Uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu wymaga niekiedy powtórzenia zabiegu. W niektórych przypadkach wykonuje się do 5 sesji zabiegowych, aby uzyskać pożądane efekty lecznicze.

Skleroterapia w Szpitalu LUX MED wykonywana jest w ramach Centrum Leczenia Chorób Żył.

Sprawdź czy skleroterapia jest zabiegiem dla Ciebie - Pakiet kwalifikujący do leczenia żylaków.

Sprawdź, w których placówkach Grupy LUX MED w pozostałych miastach możesz wykonać skleroterapię.

Zalety skleroterapii:

  • zabieg trwa od 30 do 60 minut
  • powrót do pracy jest możliwy następnego dnia po zabiegu
  • zabieg minimalnie inwazyjny (nakłucie skóry najcieńszą igłą)
  • nie wymaga znieczulenia
  • możliwość wielokrotnego powtarzania zabiegu


Nowoczesne metody leczenia żylaków


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności