Powiększ czcionkę:

Drukuj

Żylaki odbytu

Możesz cierpieć z powodu krwawienia z odbytu. Jego okolice mogą Cię swędzieć, czasem możesz wyczuwać guzek. Żylaki odbytu mogą powodować również uczucie niepełnego wypróżnienia po oddaniu stolca. Kiedy zauważysz twardy, bolesny guzek lub będziesz odczuwać silne bóle nie ustępujące po zażyciu środków przeciwbólowych, powinieneś skontaktować się z jednym z naszych lekarzy. Leczenie żylaków odbytu może być bowiem skuteczne, jednak tylko wtedy, kiedy prowadzone jest pod okiem profesjonalisty.

Czym są żylaki odbytu? Popularnie nazywane są hemoroidami. Ich przyczyną jest poszerzenie splotu żylnego odbytu. To z kolei spowodowane jest dużym uwrażliwieniem tej części ciała. Duża ilość połączonych ze sobą żył sprawia, że odbyt narażony jest na podrażnienia. Na to schorzenie może Cię więc narazić ciąża i poród, otyłość lub dieta uboga w błonnik, nadużywanie alkoholu oraz zaparcia. Niebezpieczne są też nadciśnienie wrotne, czynności zwiększające ciśnienie w jamie brzusznej lub dźwiganie ciężarów. Jeśli należysz do grupy zagrożonej tą chorobą i notujesz u siebie niepokojące objawy - skontaktuj się z naszym lekarzem. Tylko wtedy masz możliwość przeprowadzenia terapii jeszcze zanim choroba się rozwinie. Żylaki odbytu we wczesnym stadium możesz leczyć zachowawczo - przez zmianę stylu życia i farmakologię. Zaawansowane zmiany wymagają leczenia operacyjnego. W naszej placówce możesz skorzystać z trybu jednodniowego.

Więcej informacji na temat leczenia żylaków odbytu można uzyskać pod numerem telefonu 22 469 12 29 lub szpital@luxmed.pl.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności