Powiększ czcionkę:

Drukuj

Hemoroidy

Hemoroidy

Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, miewasz przewlekłe zaparcia, jesteś po wielu porodach, to znaczy, że znajdujesz się w grupie zagrożenia. Niewykluczone, że już teraz cierpisz z powodu hemoroidów. W takiej sytuacji umów się już teraz z jednym z naszych lekarzy.

Hemoroidy to inaczej guzki krwawnicze. Zlokalizowane są 2-3 cm powyżej górnej części kanału odbytu. Występują u każdego, także u Ciebie. Na skutek złego trybu życia lub przebytych chorób zachodzą w nich zmiany chorobowe. W efekcie guzki tracą zawieszenie i zaczynają się zsuwać.

Hemoroidy występują w 4 stopniach zaawansowania. W pierwszym nie są widoczne na zewnątrz. Na tym etapie możesz odczuwać niewielki dyskomfort, swędzenie w okolicy odbytu. Może też wystąpić krwawienie. Drugi etap to znacznie bardziej dokuczliwe swędzenie i pieczenie. Hemoroidy wypadają podczas parcia, ale cofają się samoistnie.

Być może już teraz czujesz, że guzki wysuwają się poza odbyt. Być może wymagają ręcznego wprowadzania. Być może silnie krwawisz i odczuwasz świąd. To trzeci etap choroby. W czwartym guzki wysuwają się poza odbyt i nie cofają się - ulegają niedokrwieniu i zakrzepicy.

Im wcześniej zdecydujesz się na wizytę u profesjonalisty, tym szybciej pozbędziesz się bólu, swędzenia i krwawienia. Skorzystaj z porady lekarza już teraz.

Objawy hemoroidów:

  • świąd w okolicy odbytu
  • uszkodzenie skóry i ewentualne sączenie się wydzieliny
  • uczucie niepełnego wypróźnienia
  • odczuwana potrzeba parcia
  • niewielkie krwawienie podczas wyprózniania.

Specjaliści

Leczeniem hemoroidów zajmują się:

 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności