Powiększ czcionkę:

Drukuj

Diagnostyka

Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Krwawienie jest to niepokojący objaw wymagający bezwzględnie porady u proktologa, jak również wykonania badań wziernikowych stwierdzających przyczynę krwawień. Dopiero po ich wykonaniu i wykluczeniu obecności choroby nowotworowej można wdrożyć leczenie innych schorzeń stwierdzonych w toku diagnostyki.

Rektoskopia - badanie sztywnym wziernikiem ze źródłem światła do 25 cm. Jeśli nie znajdujemy na tej długości ogniska chorobowego to wykonujemy badanie FSS - fiberosigmoidoskopia - do 60 cm, giętkim wziernikiem. Ostateczne badanie to kolonoskopia, która pozwala sprawdzić końcowy odcinek przewodu pokarmowego do 120 cm.

Mają taki zestaw diagnostyki endoskopowej powinniśmy mieć możliwość pobrania biopsji, wysłania tkanki do badania histopatologicznego w celu rozpoznania zmiany chorobowej.
Późniejszy etap diagnostyczny dysponuje całą gamą często wykorzystywanych badań, takich jak np. manometria, defekografia, a także endorektalne USG wyposażone w specjalną głowicę, którą wprowadza się do kanału odbytu. Pozwala to na przykład ocenić lokalizację ropnia, czy stan czynnościowy zwieraczy.

Większość chorób proktologicznych można leczyć zachowawczo dzięki stosowaniu się do zaleceń dietetycznych, stosowaniu leków, wyrabianiu pewnych nawyków, stosowaniu tzw. biofeedback - obserwacji własnego organizmu, zwłaszcza u pacjentów, którzy mają zaburzenia oddawania stolca.


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności