Powiększ czcionkę:

Drukuj

Operacje tarczycy

Operacje tarczycy

Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Tarczyca jest gruczołem wydzielania wewnętrznego, odpowiedzialnym za przemianę materii i bardzo ważnym w organizmie każdego człowieka. Większość schorzeń tarczycy polega na nadmiernym lub niedostatecznym wydzielaniu hormonów. Tymi schorzeniami zajmują się endokrynolodzy. Mają możliwość wyleczyć chorego farmakologicznie lub izotopem J 131.

Jednak pewna część Pacjentów choruje na wole guzowate lub nowotwory tarczycy. Wówczas konieczne jest leczenie operacyjne.

Operacja tarczycy polega na wycięciu płata tarczycy lub całej tarczycy zmienionej guzowato. Zabieg jest wykonywany w warunkach dobrze wyposażonej sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym. Cięcie na skórze u podstawy szyi ma długość około 4-5 cm. Szew jest plastyczny, a po kilku tygodniach staje się niewidoczny.
Ze względu na możliwość powikłań-uszkodzenie nerwów krtaniowych odpowiedzialnych za ruchomość strun głosowych oraz uszkodzenie przytarczyc odpowiedzialnych za gospodarkę wapniową- operacja powinna być wykonywana przez doświadczonego w tej dziedzinie chirurga.

Wskazania do leczenia operacyjnego tarczycy:

• objawy uciskowe ze strony przełyku lub tchawicy związane z rozmiarem wola,
• defekt kosmetyczny: duży guz deformujący szyję; rak tarczycy lub guz podejrzany o przemianę złośliwą, nowotwór pęcherzykowy lub oksyfilny.


Specjaliści

W Szpitalu Grupy LUX MED operacje tarczycy i gruczolaków przytarczyc wykonuje:

Warszawa

 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności