Powiększ czcionkę:

Drukuj

Medycyna estetyczna

Zadaj pytanie

22 469 12 29

estetyczna@profemed.pl

Każdy chciałby zachować młody wygląd na dłużej. Tymczasem proces starzenia jest procesem nieuchronnym, który prędzej czy później nadejdzie. By jednak stało się to dużo później, warto zainteresować się anti-aging, czyli profilaktyką starzenia. Odpowiednio dobrana dieta w połączeniu z terapią kosmetologiczną i medycyną estetyczną dadzą zadowalające rezultaty.

Na czym polega profilaktyka starzenia?

Opóźnianie procesów starzenia organizmu jest możliwe. Podstawą jest zdrowe odżywianie bazujące na silnych przeciwutleniaczach. To one eliminują wolne rodniki, odpowiadające za uszkodzenia komórek i przyczyniające się do przyspieszania procesu starzenia. Dieta bogata w witaminę A, witaminę E oraz związki fitochemiczne pozwala zachować młodość na dłużej. Odpowiednio zmodyfikowany jadłospis to jednak nie wszystko, ponieważ ważna jest także aktywność fizyczna. Profilaktyka starzenia to również dążenie do zachowania pełnej sprawności nawet do późnej starości. Systematycznie wykonywane ćwiczenia zmniejszają ryzyko zwiotczenia skóry tak typowego dla osób starszych, co pozwala zapobiec nieestetycznym zmarszczkom, rozstępom czy utracie jędrności skóry.

Kosmetyczne zabiegi odmładzająceMedycyna estetyczna

Terapie kosmetologiczne pozwalają zachować na dłużej młody wygląd, a jednocześnie przynoszą odprężenie. Wykonywane regularnie zmniejszają ryzyko przedwczesnego powstawania zmarszczek czy przebarwień, a także poprawiają samopoczucie. Ich zaletą jest to, że są zupełnie bezbolesne i bezinwazyjne. Wszystkie bazują na zaawansowanych osiągnięciach technologicznych i kosmetycznych. Szeroki wybór kuracji sprawia, że każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Medycyna estetyczna w służbie młodości

Naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których terapia kosmetologiczna nie jest wystarczająca, wychodzi medycyna estetyczna. Jest to mniej inwazyjna iod operacji plastycznych terapia, dająca doskonałe efekty w zakresie anti-aging. Pozwala na szybkie uzyskanie młodszego wyglądu i szybki powrót do wykonywania codziennych czynności. Wszystkie zabiegi wykonywane są bowiem przy użyciu mało inwazyjnych technik.

Aby zapoznać się z naszą ofertą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii wejdź tutaj.

Jakim zabiegom z zakresu medycyny estetycznej można się poddać, by wesprzeć profilaktykę starzenia?

  • Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - przywracają odpowiedni poziom nawilżenia, wypełniają zmarszczki i bruzdy.
  • Botoks - wygładza widoczne zmarszczki, dając efekty po około 4 dniach od zaiegu.
  • Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi Pacjenta (tzw. wampirzy lifting).
  • Igłowa mezoterapia skóry, czyli wstrzykiwanie koktajli odżywczych wgłąb skóry.

To zaledwie kilka przykładowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które pozwolą zachować młody wygląd na dłużej. Odpowiednio przeprowadzone, zmniejszają widoczność głębokich zmarszczek, redukują oznaki zmęczenia oraz eliminują niedoskonałości ciała spowodowane upływem lat.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności