Powiększ czcionkę:

Drukuj

Podniesienie piersi (mastopeksja)

Jednym z atrybutów kobiecości są pełne, krągłe piersi, dlatego, gdy zaczynają opadać, pacjentki mogą dążyć do poprawy ich wyglądu. Najczęściej zjawisko to związane jest z działaniem grawitacji na skórę i gruczoły piersiowe. Może dochodzić dochodzić do tego z powodu rozciągnięcia skóry i utraty jędrności biustu. Coraz więcej kobiet decyduje się w takiej sytuacji na podniesienie piersi.

Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Czynniki, które najczęściej mają wpływ na zmianę wyglądu piersi:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • zmiana masy ciała
  • wiek.

Czym jest mastopeksja?

Jest to zabieg podniesienia piersi, który ma na celu poprawę kształtu piersi i usunięcie nadmiaru skóry. Mastopeksja umożliwia także zmniejszenie wielkości kompleksu brodawka-otoczka, a także podniesienie go ku górze. Podczas zabiegu wykonuje się cięcie wokół brodawek, pionowe, a czasami w bruzdach podpiersiowych.

Sposób nacięcia wybiera chirurg podczas konsultacji przed operacją. Zawsze sposób cięcia musi być dostosowany do piersi pacjentki. Ponadto przy zabiegu podniesienia piersi można zastosować implanty, dodatkowo wypełniając i powiększając piersi. W Szpitalu LUX MED stosujemy bezpieczne implanty renomowanych firm MENTOR oraz ALLERGAN.

Mastopeksja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą). Przed operacją wykonywane są badania laboratoryjne, rtg klatki piersiowej i usg piersi. Zabieg trwa od 3 do 4 godzin. Operacja wymaga hospitalizacji i pobytu przynajmniej 24 godzin w warunkach szpitalnych.

Po mastopeksji należy liczyć się z obrzękiem piersi, który może się przez pewien czas utrzymywać. Jeśli duży obrzęk utrzymuje się przez dłuższy czas, należy zgłosić się do lekarza prowadzącego. Po zabiegu mastopeksji należy liczyć się z widocznymi bliznami pooperacyjnymi. Bezpośrednio po zabiegu są widoczne, jednak stosowanie odpowiednich kremów i zabiegów laserowych może znacznie poprawić ich wygląd.

Postępowanie po zabiegu

Po mastopeksji konieczne jest noszenie przez 6 tygodni specjalnego biustonosza, który odpowiednio podtrzymuje piersi. Okres rekonwalescencji trwa kilka dni, natomiast powrót do ćwiczeń fizycznych około 2 miesięcy.

Rezultaty zabiegu

Efekty przeprowadzonej mastopeksji nie są zazwyczaj trwałe. Należy pamiętać, że kolejna ciąża oraz wiek mogą mimo wszystko przyczynić się do ponownej utraty jędrności biustu. Dobrą praktyką jest stosowanie odpowiedniej bielizny - np. stanika sportowego podczas uprawiania aktywności fizycznej. W celu przedłużenia efektu zabiegu można zastosować dodatkowe podwieszenie piersi metodą ORBIX. Metoda ta polega na zastosowaniu „wewnętrznego stanika", który znajduje się wewnątrz piersi, a więc nie jest widoczny. Pozwala on na zabezpieczenie się przed działaniem sił grawitacji na gruczoł piersiowy.

Po wykonaniu zabiegu uzyskujemy:

  • podniesienie piersi;
  • poprawę kształtu biustu;
  • korektę wielkości i położenia brodawek;
  • usunięcie nadmiaru skóry;
  • powiększenie biustu (jeśli pacjentka zażyczy sobie wprowadzenie implantów).W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności