Powiększ czcionkę:

Drukuj

Liposukcja

Liposukcja

Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z pewnych obszarów ciała, takich jak twarz i szyja, okolice ramion, tułów, brzuch, kończyny dolne. Nie jest to metoda na zmniejszenie wagi ciała, tylko mająca na celu usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, niereagującej na stosowanie diety i ćwiczeń fizycznych. Liposukcja może być stosowana jako jedyna metoda w celu kształtowania ciała lub w połączeniu z innymi chirurgicznymi metodami, takimi jak plastyka powłok brzusznych lub operacja liftingu (podniesienia) ud, czyli metodami usunięcia nadmiaru skóry i podniesienia obwisłych tkanek.

Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłową wagą ciała, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała.
Najlepsze wyniki po liposukcji można uzyskać u osób z elastyczną skórą. Liposukcja w niewielkim stopniu poprawia wygląd cellulitu.
Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej. Liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Szpital LUX MED dysponuje najnowocześniejszym urządzeniem do rozbijania tkanki tłuszczowej na zasadzie wibracji infradźwiękowej. System N.I.L, który zyskał już światową renomę pozwala na bezpieczne usuwanie dużej ilości tkanki tłuszczowej, znaczne skrócenie czasu operacji i leczenia pooperacyjnego oraz uzyskanie bardzo dobrego efektu bez widocznych nierówności na powierzchni skóry. Dzięki możliwości zastosowania bardzo cienkich kaniul do usuwania tkanki tłuszczowej można wyjątkowo precyzyjnie usuwać tłuszcz w tak delikatnych obszarach ciała jak podbródek czy łydki. Usunięty tłuszcz nadaje się doskonale do wykorzystania go do przeszczepów w okolice twarzy lub piersi. Odpowiednie ubranie uciskowe i opatrunki pooperacyjne mają na celu zmniejszenie obrzęku i przyspieszenie gojenia.


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności