Powiększ czcionkę:

Drukuj

Liposukcja brzucha

Liposukcja brzucha

Zadaj pytanie

22 469 12 29

szpital@luxmed.pl

Liposukcja brzucha to inwazyjny zabieg, którego celem jest usunięcie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha oraz talii. Polega na rozbijaniu złogów tłuszczu i ich usunięciu.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Liposukcja brzucha jest sposobem na wymodelowanie sylwetki, który sprawdzi się przede wszystkim u osób, które -z uwagi na genetyczne predyspozycje - nie mogą tego osiągnąć innymi metodami. Lepsze efekty można jednak osiągnąć wówczas, gdy skóra jest dobrze napięta i elastyczna.
Zabieg może być wykonany wyłącznie u osoby, która charakteryzuje się dobrą kondycją zdrowia fizycznego i psychicznego.

Jak przebiega liposukcja brzucha?

Zabieg liposukcji brzucha przeprowadzany jest głównie w znieczuleniu ogólnym. Istnieje jednak możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego - w przypadku wykorzystywania najnowszych technik zabiegu. Obecnie najczęściej wykonywana jest liposukcja laserowa oraz liposukcja ultradźwiękowa.
W trakcie operacji chirurg wykonuje drobne nacięcia (1,5-2,5 mm), dzięki którym możliwe jest wprowadzenie specjalnej kaniuli zasysającej tłuszcz. Wcześniej jednak doprowadza się do rozbijania grudek i ich upłynniania. Dopiero potem można odprowadzić tłuszcz do specjalnego zbiornika.
Zabieg liposukcji brzucha trwa od 2 do 6 godzin. Jednorazowo można odessać nie więcej niż 4 litry tłuszczu.

Jak postępować po zabiegu?

Liposukcja brzucha jest zabiegiem związanym z dość krótkim okresem rekonwalescencji. W szpitalu najczęściej pozostaje się 24 h, zaś domowy odpoczynek wynosi ok. 7 dni. Przez cały czas (tak do 30 dni) nie należy się przemęczać.
Bardzo ważne jest, by po zabiegu nosić specjalny strój (do 4 tygodni), dzięki któremu możliwe jest modelowanie sylwetki.

Przeciwwskazania do zabiegu:

cukrzyca,
choroby serca,
choroby płuc,
niewydolność krążenia.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności