Powiększ czcionkę:

Drukuj
Szpital > Nasz zespół

Mgr Barbara Kosmala

Specjalizacja: psycholog, dyplomowany i certyfikowany psychoterapeuta

Wykształcenie: Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Liczne warsztaty, konferencje i szkolenia m.in.: Racjonalna Terapia Zachowania - warsztat dotyczący przezwyciężania poczucia beznadziejności, przeznaczony dla pacjentów onkologicznych, Terapia Poznawczo-behawioralna, prowadzona przez Oxford Cognitive Therapy Center i Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej - dwuletnie podyplomowe szkolenie, dotyczące udzielania pomocy w stanach depresyjnych, w zaburzeniach odżywiania i w różnorodnych stanach lękowych (tj. ataki paniki, nieśmiałość i lęk społeczny, fobie, nerwica natręctw, lęk uogólniony, czyli stałe zamartwianie się, lęk o zdrowie, stres pourazowy i doświadczenia traumatyczne); Profesjonalna Szkoła Psychoterapii, prowadzona przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej - czteroletnie podyplomowe szkolenie w psychoterapii integracyjnej, dotyczące udzielania pomocy osobom doświadczającym trudności w relacjach z innymi i w związkach partnerskich (tj. trudności z wyborem odpowiedniego partnera (seria nieudanych związków), wycofania, wybuchów złości, uwikłania, zależności, współuzależnienia i innych) osobom będącym w sytuacjach kryzysowych (takich jak żałoba, rozstanie, nagła zmiana życiowa, choroba i inne kryzysy życia codziennego), psychoterapii w zaburzeniach osobowości, zaburzeniach nerwicowych i występujących pod postacią somatyczną (takich jak zespół jelita nadwrażliwego, czynnościowe bóle głowy, żołądka, mięśni); Seminarium warsztatowe pt. "Program psychoterapii dla Dorosłych Dzieci Alkoholików w podejściu psychoterapii integracyjnej"..

Doświadczenie: konsultacje psychologiczne, prowadzenie terapii indywidualnej zorientowanej integracyjnie w zależności od specyfiki problemów, prowadzenie terapii grupowej, prowadzenie treningów relaksacyjnych, prowadzenie seminariów warsztatowych (interwencja w kryzysie samobójczym, pomoc w żałobie, doświadczeniu traumatycznym, w zaburzeniach lękowych, w kryzysach w związku, pomoc DDA oraz ofiarom przemocy), prowadzenie indywidualnej terapii zorientowanej poznawczo-behawioralnie, udzielanie interwencji kryzysowej pacjentom po leczeniu operacyjnym choroby wieńcowej, przebytej transplantacji oraz kwalifikowanym do przeszczepu serca.

Posiada Certyfikat Psychoterapeuty w Health Professions Council w Wielkiej Brytanii - Specjalizacja w dziedzinie psychologii i psychoterapii oraz Completion Certificate przyznany przez Oxford Cognitive Behavioural Therapy i Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności