Powiększ czcionkę:

Drukuj

FAQ

 • Chirurgia jednego dnia jest sposobem leczenia zabiegowego zapewniającego wykonanie u pacjenta określonego zabiegu chirurgicznego w minimalnym czasie (tzn. pacjenci są przyjmowani i wypisywani w ciągu 24h). Pomysł opieki dziennej powstał ponad 10 lat temu od tamtej pory stała się powszechną alternatywą dla standardowej opieki szpitalnej. W Polsce pacjenci mogą korzystać z takich oddziałów od kilku lat. Przed wykonaniem zabiegu pacjent jest konsultowany przez szereg specjalistów co do jego kwalifikacji do wykonania w tym trybie zabiegu. Chirurgia jednego dnia wymaga bardzo starannego kwalifikowania, w tym wykonania szeregu badań diagnostycznych. Główne korzyści wykonywania zabiegów chirurgicznych w ramach chirurgii jednego dnia polegają na skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, zmniejszeniu ryzyka zakażeń i stresu oraz skróceniu pobytu w szpitalu i okresu nieobecności w pracy.
  Zwiń
 • W Szpitalu LUX MED stosujemy implanty renomowanych firm: MENTOR oraz ALLERGAN. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ich temat.

  O firmie Allergan
  O firmie MENTOR, oświadczenie firmy MENTOR

  Zwiń
 • Termin zabiegu jest ustalany indywidualnie przez pacjenta i lekarza. Istnieje więc możliwość ustalenia dogodnego terminu w przypadku pacjenta dokonującego opłaty za zabieg.

  Zwiń
 • W Szpitalu LUX MED nie realizujemy kontraktów z NFZ.

  Zwiń
 • Niestety nie wszyscy pacjenci kwalifikują się do takich zabiegów - przeciwwskazaniem są współistniejące choroby wymagające dłuższego pobytu w szpitalu po wykonaniu zabiegu np. cukrzyca insulino zależna lub tez pobytu w szpitalu pełnoprofilowym np. współistniejąca niewydolność krążenia.

  Zwiń
 • W Szpitalu LUX MED nie będą świadczone tego typu usługi.

  Zwiń
 • Tak, pacjenci abonamentowi obsługiwani przez Grupę LUX MED mają 10% zniżki na zabiegi operacyjne.

  Zwiń
 • Tak, w Szpitalu Grupy LUX MED wykonujemy tego rodzaju zabiegi. Szczegółowe informacje na ten temat można sprawdzić w zakładce poświęconej Centrum Chirurgii Plastycznej.

  Zwiń
 • W przychodni przyszpitalnej udzielane są konsultacje przedoperacyjne, kwalifikujące do zabiegu w tym konsultacja anestezjologa. Możliwe jest również wykonanie badań diagnostycznych (RTG, USG), jak i laboratoryjnych. Zaszczepić się przeciwko żółtaczce zakaźnej można w każdej z przychodni Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Zabiegi realizowane w Szpitalu LUX MED są wykonywane odpłatnie.

  Zwiń
 • Blok operacyjny składa się z dwóch sal operacyjnych wyposażonych zgodnie z najwyższymi wymaganiami technicznymi i sanitarnymi. Sale wyposażone są w sprzęt do laparoskopii, aparaturę do znieczulenia ogólnego, systemy monitorowania, systemy do dezynfekcji i sterylizacji. W skład bloku operacyjnego wchodzi 2-łóżkowa sala wybudzeń z nowoczesnym systemem monitorowania funkcji życiowych. Fachowa opieka i tak nowoczesne wyposażenie zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pacjentów.

  Zwiń
 • Aby poddać się zabiegowi w naszym szpitalu należy mieć skierowanie na zabieg od lekarza. Może to być lekarz pracujący w placówkach Grupy LUX MED lub inny lekarz niezwiązany z naszą Grupą. Telefonicznie zapisujemy się na konsultację kwalifikującą do lekarza operatora i ustalamy z lekarzem termin operacji.

  Zwiń
 • Aby prawidłowo przygotować się do zabiegu  należy wykonać niżej wymienione czynności.

  1. Podstawowe badania: grupa krwi i czynnik RH, morfologia, badania biochemiczne sód potas, glukoza, wskaźnik krwawienia, krzepnięcia, EKG, RTG klatki piersiowej.

  2. Konsultacja lekarza anestezjologa - odbywa się na kilka dni przed zabiegiem, na polecenie lekarza prowadzącego lub jeśli nie ma takiej potrzeby, w dniu zabiegu po przyjęciu do szpitala. Rozmowa ma na celu ocenę ryzyka znieczulenia, ocenę aktualnego stanu chorego, analizę wyników badań oraz ewentualne zlecenie kolejnych badań.

  3. Wszyscy pacjenci przed zabiegami planowanymi powinni pojawić się w szpitalu na czczo, tzn. powstrzymać się od jedzenia i picia na minimum 6-8 godzin przed zabiegiem.

  4. Konieczne jest posiadanie aktualnych szczepień przeciwko żółtaczce zakaźnej typu B.

  5. W dniu zabiegu pacjent powinien zjawić się o wyznaczonej porze, zabierając ze sobą wyniki badań, dokument potwierdzający tożsamość oraz rzeczy osobiste (piżamę, obuwie na zmianę oraz ręcznik).  Zwiń
 • Szpital dysponuje salami jednoosobowymi i dwuosobowymi. Wszystkie sale wyposażone są w indywidualne łazienki. Pacjentom może towarzyszyć rodzina przez cały czas pobytu w szpitalu. W przypadku dzieci rodzic może wejść na sale operacyjną i towarzyszyć dziecku do momentu podania narkozy, tak aby zmniejszyć stres.

  Zwiń
 • Personel medyczny stanowią specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie: lekarze chirurdzy, ortopedzi, ginekolodzy, w większości związani od lat z placówkami Grupy LUX MED. Zespół został rozszerzony o wybitnych specjalistów z warszawskich klinik i szpitali. Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół doświadczonych anestezjologów i pielęgniarek. Wsparciem merytorycznym jest Rada Naukowa Grupy LUX MED, której skład dostępny jest po kliknięciu Tutaj.

  Zobacz specjalistów pracujących w naszym szpitalu

  Zwiń
 • Pacjenci abonamentowi Grupy LUX MED niemający danej usługi szpitala w pakiecie mogą korzystać z zabiegów i konsultacji w szpitalu LUX MED z rabatem 10%.

  Pacjenci LUX MED mający w ramach pakietu rabat większy niż 10% (pakiety Complex, Premium), mogą skorzystać ze swoich uprawnień przez zgłoszenie się do zespołu hospitalizacyjnego (hospitalizacja@luxmed.pl, tel 723 98 81 18).

  Pacjenci mający ubezpieczenie LMG mogą skorzystać z zakresu ubezpieczenia szpitalnego poprzez zgłoszenie wniosku o likwidację szkody do LMG.

  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności