Powiększ czcionkę:

Drukuj

Zdrowi - gotowi - sport

Grupa LUX MED wspiera sportowcówUprawiasz sport, bo dbasz o zdrowie? A czy dbasz o zdrowie, aby uprawiać sport?

Czy wiesz, że...

  • aż 44% Polaków w wieku 18-50 lat uprawia sport,
  • 12% aktywnych Polaków nigdy nie wykonało żadnych badań ani nie skorzystało z konsultacji lekarskich,
  • tylko 6% uprawiających sport Polaków konsultuje się z lekarzem medycyny sportowej
  • co piąty aktywny Polak w ciągu ostatniego roku miał do czynienia z bólem, urazem, kontuzją lub wyczerpaniem fizycznym*,
  • osoby, które poznały możliwości swojego organizmu, mają szansę na czerpanie większej satysfakcji ze sportu, ponieważ wiedzą, w jaki sposób mogą ćwiczyć efektywniej i zapobiegać kontuzjom.


Główny Partner Medyczny PKOl

Grupa LUX MED - Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dba o polskich sportowców.

Chcemy zachęcić jak największą rzeszę aktywnych Polaków do dbania o swoje zdrowie.

Z pomocą polskich sportowców olimpijczyków uświadamiamy Polakom uprawiającym sport, że regularne badania i monitoring zdrowia są podstawą bezpiecznego treningu i pomagają w osiągnięciu wymarzonych celów. Chcemy ich przekonać, że z prostych i szybkich badań przeznaczonych dla sportowców powinni korzystać nie tylko profesjonaliści, lecz także pasjonaci sportu, którzy ćwiczą dla przyjemności i utrzymania dobrej kondycji, np. jeżdżąc na rowerze, pływając, grając w gry zespołowe czy korzystając z zajęć fitness.

Każdy sportowiec, niezależnie od stopnia zaangażowania w aktywność fizyczną, powinien wiedzieć, że wysoka świadomość funkcjonowania organizmu zwiększa szansę na pełną satysfakcję z aktywności i w efekcie poprawia jakość życia - medycyna sportowa jest kluczem do wspierania bezpiecznego uprawiania sportu od najmłodszych lat aż do wieku dojrzałego.

Ambasadorami kampanii Zdrowi - gotowi - sport! są polscy olimpijczycy, którzy wiedzą, jak ważne dla każdego sportowca są badania profilaktyczne i stała kontrola stanu zdrowia osób aktywnych.


Przyłączcie się do naszej akcji!


Inauguracja kampanii
Ambasadorzy kampanii
Wspieramy aktywność Polaków
Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych
Informacja prasowa
Zapraszamy na czaty
Kontakt dla mediów

Zobacz, jak do zawodów przygotowują się polscy sportowcy


lF40iuYekKY

Av-icvGT7r0

HoDoXbMs10M

* Dane pochodzą z raportu "Aktywność sportowa Polaków" przygotowanego przez TNS Polska we współpracy z Grupą LUX MED.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności