Powiększ czcionkę:

Drukuj

Dlaczego warto korzystać z POZ w Grupie LUX MED

Lekarz POZ Grupy LUX MEDWielu z nas od dawna nie konsultowało się ze swoim lekarzem rodzinnym - wybraliśmy go kilka lat temu, być może w miejscowości, w której już nie mieszkamy. Lekarze ci nie znają historii naszych chorób, więc gdy nagle okaże się, że potrzebujemy ich pomocy, nie będą w stanie przesledzić naszej dokumentacji medycznej, co może w znaczny sposób wydłużyć proces diagnostyki i leczenia.

Wszystkich Pacjentów, którzy posiadają abonament medyczny LUX MED, zachęcamy do złożenia deklaracji wyboru lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w naszych placówkach.

Sprawdź, gdzie znajdują się placówki POZ Grupy LUX MED.
Pobierz deklaracje przystąpienia do POZ w Grupie LUX MED.

Poniżej prezentujemy, jak wiele korzyści płynie z korzystania z obu form pomocy medycznej w ramach Grupy LUX MED.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: sprzedaz_ind@luxmed.pl

OVJ1t8u1GEE


 • Czy wiesz, że nowotwory złośliwe to druga najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce? W 2010 roku liczba zachorowań przekroczyła 140 tys. - chorują członkowie naszych rodzin, przyjaciele, znajomi. Masz pewność, że ten problem nie będzie dotyczył także Ciebie?

  Słyszałeś o szybkiej terapii onkologicznej? Dzięki projektowi Ministerstwa Zdrowia lekarze pierwszego kontaktu mogą przyspieszyć proces diagnostyki i rozpoczęcia leczenia nowotworów.

  Ponieważ chcemy ułatwić odbycie ścieżki onkologicznej naszym Pacjentom, dajemy im możliwość zapisania się do lekarza pierwszego kontaktu w Grupie LUX MED. 

  MagodentW przypadku podejrzenia nowotworu oferujemy szybką diagnostykę, koordynowaną przez ekspertów Magodent - jednego z najlepszych ośrodków leczenia onkologicznego w Polsce, który w 2015 r. dołączył do Grupy LUX MED. Dzięki temu w trudnych chwilach, jakie nieodłącznie towarzyszą podejrzeniu choroby nowotworowej, Pacjent będzie miał pewność, że zarówno diagnostyka, jak i ewentualne leczenie, będą prowadzone w sposób skoordynowany, przez odpowiednich, doświadczonych specjalistów.

  Dowiedz się więcej o szybkiej ścieżce onkologicznej w Grupie LUX MED - pobierz PDF.


  Doświadczenie Grupy LUX MED w zakresie onkologii

  OnkonawigatorOd 2013 roku Grupa LUX MED wraz z Polskim Komitetem Zwalczania Raka oraz Fundacją Wygrajmy Zdrowie prowadzi projekt Onkonawigator, którego celem jest wzrost wiedzy na temat ryzyka zachorowania na raka wśród lekarzy, pielęgniarek i Pacjentów Grupy LUX MED.

  W ramach Ongonawigatora specjaliści Grupy LUX MED przechodzą szereg szkoleń, a w codziennej pracy korzystają z poradnika, który jest bazą wiedzy i zestawem zaleceń dotyczących diagnozowania nowotworów oraz postępowania z pacjentem w przypadku podejrzenia choroby nowotworowej w różnych stadiach jej zaawansowania. Poradnik zawiera także wykaz lokalnych ośrodków i klinik onkologicznych w poszczególnych województwach na terenie całego kraju wraz z bazą kontaktów, zakresem prowadzonych terapii oraz istotnych informacji, które mogą ułatwić pacjentom przyjęcie na leczenie.

  Efektem działań prowadzonych w ramach kampanii jest wypracowanie najlepszych standardów postępowania, które na stałe zostaną wdrożone do opieki na pacjentami Grupy LUX MED. Mamy nadzieję, że ostateczna wersja standardu istotnie wpłynie na jakość opieki nad pacjentami onkologicznymi w całej Polsce.

  Szybka terapia onkologiczna

  Szybka terapia onkologiczna LUX MED

  Zwiń
 • Lekarz POZDokumentacja medyczna Pacjentów korzystających z pomocy medycznej w placówkach LUX MED i Medycyna Rodzinna zapisywana jest w formie elektronicznej. Jeśli Pacjenci abonamentowi wybiorą na lekarza pierwszego kontaktu specjalistę, który przyjmuje w tych placówkach, również on będzie miał dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej - w razie pogorszenia się stanu zdrowia Pacjenta prześledzi historię zachorowań, zapozna się z wynikami badań i poprzednimi zaleceniami lekarskimi, co zapewni ciagłość leczenia.

  Wybrany lekarz POZ w razie potrzeby zleci dodatkowe badania. Jeśli na podstawie wyników badań uzna, że Pacjent potrzebuje dodatkowej konsultacji u specjalisty, wystawi mu stosowne skierownaia, a w ramach ścieżki onkologicznej wyda mu kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego. Bezpłatne konsultacje oraz badania można wykonać w placówkach Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Pacjenci, którzy wybrali lekarza POZ w Grupie LUX MED, mogą korzystać ze sprawnej realizacji wielu nieodpłatnych świadczeń w ramach NFZ:

  pielęgniarka

  możliwość wyboru pielęgniarki i położnej POZ w placówkach Grupy LUX MED


  skierowania
  skierowania na leczenie szpitalne, rehabilitacyjne, uzdrowiskowe oraz na opiekę długoterminową


  transport medyczny
  transport medyczny do szpitala lub na badania diagnostyczne


  szczepienia
  dostęp do bezpłatnych obowiązkowych szczepień ochronnych


  orzeczenia
  wydawanie stosownych orzeczeń i zaświadczeń lekarskich


  finansowanie
  wystawianie recept na leki (włączając leki refundowane)

  Zwiń
 • Grupa LUX MED zapewnia zintegrowany system opieki medycznej, począwszy od podstawowej opieki zdrowotnej po pomoc specjalistyczną, szpitalną i rehabilitację.

  Pięlegniarki

  W Grupie pracuje ok. 5 000 lekarzy 40 specjalizacji, dostępnych w ramach abonamentów medycznych oraz skierowań lekarzy POZ. Pacjentami opiekuje się także zespół 1 800 pielęgniarek i położnych. Nasi specjaliści biorą udział w wielu szkoleniach i kursach zewnętrznych, a także wewnętrznych, m.in. w Akademii Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej .


  Sprzęt diagnostyczny
  Do dyspozycji pacjentów oddajemy nowoczesny sprzęt diagnostyczny - kilkaset aparatów USG i RTG, ponad 20 mammografów, 19 tomografów komputerowych i 20 rezonansów magnetycznych.


  Szpitale
  Grupa LUX MED posiada 7 szpitali, m.in. działające pod marką Endoterapia, specjalizujące się w gastroenterologii, endoskopii diagnostycznej i zabiegowej, a także Magodent - jeden z najlepszych ośrodków leczenia onkologicznego w Polsce.

  Doradca Hospitalizacyjny
  Pacjenci Grupy LUX MED mogą także korzystać z usługi Doradcy Hospitalizacyjnego - Doradca jest dostępny dla pacjenta 24 godziny na dobę - udziela na bieżąco informacji związanych z przyjęciem do szpitala, zarówno w ramach świadczeń finansowanych publicznie, jak i komercyjnie.

  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności