Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

W Szczecinie uruchomiono nowoczesny ośrodek endoskopowy

Na raka jelita grubego umiera rocznie ponad 9500 osób. To drugi najczęściej występujący nowotwór w Polsce. Polacy zbyt rzadko poddają się badaniu kolonoskopowemu. Szczecinianie mają taką możliwość - przy Al. Niepodległości 44 uruchomiono właśnie placówkę Endoterapia.

Endoterapia to wysokospecjalistyczny ośrodek endoskopowy. W placówce wykonuje się badania diagnostyczne chorób przewodu pokarmowego - gastroskopię i kolonoskopię, gastroskopowe i kolonoskopowe usuwanie polipów, leczenie choroby wrzodowej żołądka oraz chorób jelita grubego.

„W Polsce co roku ponad 15 000 osób zapada na raka jelita grubego, z czego ponad 9 500 umiera z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Ponad 90% osób chorujących na raka to osoby po 50. roku życia. Wyposażona w nowoczesny sprzęt, skupiająca wybitnych specjalistów Endoterapia jest ośrodkiem, który dysponuje wszelkimi narzędziami umożliwiającymi wczesną diagnostykę raka jelita grubego" - mówi dr n med. Marcin Faflik, specjalista z zakresu chirurgii onkologicznej, Prezes Endoterapii.

W szczecińskiej Endoterapii pacjentów przyjmują doświadczeni specjaliści z zakresu gastroenterologii, m.in. prof. dr hab. Dariusz Bielecki, dr n med. Wojciech Marlicz, dr n med. Andrzej Białek i dr Romana Kosik-Warzyńska. Ścisła współpraca z Polską Fundacją Gastroenterologii zapewnia wysoki poziom kadry medycznej oraz świadczonych usług. Endoterapia jest uznanym ośrodkiem endoskopowym, który prowadzi szpitale w Warszawie i Łodzi, gdzie pełni także funkcję ośrodka referencyjnego i szkoleniowego - od momentu jej powstania jednym z podstawowych założeń było szkolenie lekarzy i pielęgniarek z zakresu endoskopii. Endoterapia jest częścią Grupy LUX MED.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności