Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Tysięczny zabieg w Szpitalu Grupy LUX MED

Rok po uruchomieniu Szpitala Grupy LUX MED na warszawskim Ursynowie, wykonano w nim tysięczny zabieg na bloku operacyjnym. Tysięcznym zabiegiem była operacja septoplastyki nosa przeprowadzona przez lek. med. Macieja Wronę.

Procedura odbyła się niemal równo rok po tym jak 25.08.2010 wykonano pierwszą operację w szpitalu. W ciągu roku intensywnego rozwoju szpitala uruchomiono łącznie 10 centrów diagnostyczno-terapeutycznych, takich jak: Centrum Leczenia Przepuklin, Centrum Leczenia Chorób Żył, Centrum Proktologii, Centrum Chirurgii Plastycznej, Centrum Endoskopii Przewodu Pokarmowego, Centrum Chirurgii Ortopedycznej, Centrum Chirurgii Dziecięcej, Centrum Chirurgii Ręki, Centrum Leczenia Stóp oraz Dział Pomocy Doraźnej. W centrach pracuje obecnie ponad 100 specjalistów. Z usług szpitala można skorzystać odpłatnie, a także w ramach NFZ. Do tej pory w ramach NFZ przeprowadzono blisko połowę z tysiąca zabiegów.

Najczęściej wykonywanymi w szpitalu procedurami były zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz chirurgii plastycznej. Ponadto w ofercie znajduje się chirurgia urologiczna, onkologiczna, plastyczna, dziecięca, a także ortopedia, ginekologia i urologia. Pacjenci szpitala mogą także skorzystać z konsultacji specjalistycznych - zarówno kwalifikujących do zabiegu jak i pooperacyjnych, a także badań diagnostycznych i endoskopii przewodu pokarmowego. Szpital prowadzi również Dział Pomocy Doraźnej, który zapewnia pomoc w stanach nagłych, takich jak: konieczność zszycia rany, oparzenie, złamanie, czy ostre stany okulistyczne.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności