Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Rok Szpitala Grupy LUX MED

Rok temu na warszawskim Ursynowie otwarto Szpital Grupy LUX MED. Od tego momentu na sali operacyjnej przeprowadzono 1500 zabiegów, z czego blisko 1/3 wykonano w ramach kontraktu z NFZ.

W ciągu roku działalności placówki uruchomiono 10 centrów diagnostyczno-terapeutycznych, takich jak: Centrum Leczenia Przepuklin, Chorób Żył, Proktologii, Chirurgii Plastycznej, Endoskopii Przewodu Pokarmowego, Chirurgii Ortopedycznej, Centrum Chirurgii Dziecięcej, Chirurgii Ręki, Leczenia Stóp i Dział Pomocy Doraźnej. Szpital oferuje pacjentom zabiegi świadczone w ramach kontaktu z NFZ, jak również odpłatnie. Średnio wykonywanych jest około 6 - 10 operacji dziennie i około 50 konsultacji w przychodni przyszpitalnej. Łącznie w Szpitalu przeprowadzono 3274 zabiegi.

W ramach Działu Pomocy Doraźnej od listopada 2010 roku udzielono ponad 4 tysiące konsultacji chirurgicznych i blisko 7 tysięcy konsultacji ortopedycznych. Szpital Grupy LUX MED jest wyposażony w tomograf komputerowy, cyfrowy aparat RTG, rentgen śródoperacyjny, urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej, a także własną sterylizatornię i call center. Ze Szpitalem współpracuje obecnie 130 lekarzy.

„Szpital Grupy LUX MED powstał w oparciu o bogate doświadczenie 20 lat funkcjonowania naszych centrów medycznych. Podstawowym założeniem jego uruchomienia było uzupełnienie oferty Grupy, która wcześniej koncentrowała się na podstawowej i specjalistycznej opiece ambulatoryjnej, a także diagnostyce laboratoryjnej i obrazowej. Zabiegi chirurgii jednego dnia oferowaliśmy w niewielkiej skali. Wprowadzenie opieki szpitalnej do naszej oferty było więc naturalnym, kolejnym krokiem w rozwoju Grupy. Cieszy nas, że Szpital w krótkim czasie zyskał zaufanie pacjentów. Systematycznie pracujemy nad poszerzaniem zakresu oferowanych przez nas usług" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

„W najbliższych planach rozwoju Szpitala jest uruchomienie specjalistycznego ośrodka leczenia otyłości i poszerzenie usług o tomografię dziecięcą. W placówce rozpoczęliśmy też specjalistyczne szkolenia dla lekarzy. Zamierzamy je rozwijać m.in w zakresie bariatrii, chirurgii ogólnej i urologii" - dodaje lek med. Dariusz Kuś, Dyrektor Szpitala Grupy LUX MED.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności