Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Nowa pracownia diagnostyczna w Poznaniu

04.05.2016

W Poznaniu na terenie Szpitala Klinicznego im. Degi uruchomiono nową pracownię Rezonansu Magnetycznego prowadzoną przez LUX MED Diagnostyka. Od teraz poznańscy pacjenci mogą skorzystać z badań diagnostyki obrazowej realizowanych najnowocześniejszym sprzętem.

Diagnostyka obrazowa MR jest obecnie stosowana w diagnostyce wielu narządów i wykorzystywana głównie pod kątem schorzeń centralnego układu nerwowego, w tym także chorób onkologicznych, zapalnych, chorób demielinizacyjnych, ale również zmian zwyrodnieniowych i degeneracyjnych kręgosłupa. Badania MR wykonuje się w szeregu schorzeń - od złamań kostnych, przez reumatyzm, choroby serca, zatok, nerek aż po choroby przewodu pokarmowego. Pozwalają one lekarzowi prowadzącemu sprawnie zdiagnozować schorzenie i podjąć odpowiednie leczenie.

Pracownia LUX MED Diagnostyka w Poznaniu w Szpitalu Klinicznym im. Degi dysponuje najnowocześniejszym aparatem rezonansu magnetycznego GE Signa Explorer Elite 1,5T. Aparat MR wyposażony jest m.in. w dedykowane badaniom ortopedycznym sztywne cewki
o bardzo wysokiej jakości obrazów.

„Ponadto, nasz rezonans wykonuje tzw. ciche skany podczas badania głowy. W rezonansach magnetycznych, które nie posiadają takiej opcji, pacjent musi leżeć w słuchawkach, a i tak dźwięk pracy magnesów jest wyraźnie słyszalny" - mów Marcin Wierzbicki, Dyrektor Zarządzający LUX MED Diagnostyka.

LUX MED Diagnostyka ma najwięcej rezonansów magnetycznych i tomografów komputerowych w całej Polsce. Wszyscy pacjenci LUX MED Diagnostyka w ramach oszczędności swojego czasu mogą również odebrać opisy badań wykonanych w centrach diagnostycznych za pośrednictwem Portalu Pacjenta. Elektroniczna dokumentacja - szybkość, pewność i niski koszt dostępu do opisów badań diagnostycznych.

Więcej na: www.luxmed-diagnostyka.pl

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności