Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

MIELEC: LUX MED uruchamia nowy aparat rezonansu magnetycznego

6.12.2017

W najbliższy czwartek, 7 grudnia, do Szpitala Powiatowego w Mielcu przy ul. Żeromskiego 22 trafi nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego. Pacjenci będą mogli wykonać badania w ciągu 48 godzin od zgłoszenia się do rejestracji. Wyniki zaś odbiorą online, bez konieczności ponownej wizyty w placówce.

Aparat Siemens Magnetom Avanto 1.5 T, który będzie służył mieszkańcom Mielca i okolic to sprzęt nowej generacji - mówi Maciej Siczek, lekarz radiolog i Dyrektor Medyczny pracowni LUX MED Diagnostyka w Mielcu. Za jego pomocą można wykonać szerokie spektrum badań: od neurologicznych, przez naczyniowe aż do ortopedycznych - dodaje.

Pacjenci za pomocą rezonansu mogą wykonać:

  • badania neurologiczne (w ich trakcie obrazowane może być mózgowie, rdzeń kręgowy, wszystkie odcinki kręgosłupa, dyfuzja i perfuzja mózgu)
  • badania ortopedyczne (stawy, kości, mięśnie, ścięgna, więzadła, tkanki miękkie, obrazowanie - mapowanie chrząstki)
  • badania narządów jamy brzusznej (ocena narządów miąższowych: wątroba, trzustka, śledziona, nerki, nadnercza, ocena dróg żółciowych)
  • badania narządów miednicy mniejszej (pęcherz moczowy, gruczoł krokowy, macica, jajniki)
  • badania końcowego odcinka jelita grubego
  • badania narządów klatki piersiowej (ściana klatki piersiowej, śródpiersie - np. ocena węzłów chłonnych
  • badania naczyniowe (angiografia) - w zależności od potrzeb bez lub z kontrastem (naczynia mózgowe, naczynia jamy brzusznej i kończyn)

Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00.

Centra LUX MED Diagnostyka działają jako samodzielne ośrodki oraz na terenie publicznych szpitali w całym kraju. Świadczą usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej dla pacjentów, lekarzy oraz partnerów prywatnych i publicznych. Wykonują badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, USG, RTG oraz w ramach teleradiologii.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności