Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

LUX MED partnerem Karty Dużej Rodziny

15 października 2014 r. LUX MED został partnerem ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny". Dzięki współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Grupy LUX MED każda rodzina z co najmniej trójką dzieci od listopada będzie mogła korzystać z 15% zniżki na opiekę medyczną.

Grupa LUX MED została nowym partnerem ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny", który przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Już od listopada rodziny wielodzietne będą mogły korzystać z 15% ulgi na usługi medyczne w blisko 70 placówkach LUX MED i Medycyny Rodzinnej, a także Szpitalu LUX MED przy ul. Puławskiej w Warszawie.

Karta jest wydawana bezpłatnie i bez względu na dochód każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, a maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

„Jako największa prywatna grupa medyczna w Polsce czujemy się współodpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej jak największej grupie Polaków, m.in. dlatego systematycznie angażujemy się w ważne i cenne społecznie inicjatywy. Tym bardziej cieszymy się, że możemy dołączyć do projektu Karty Dużej Rodziny i zapewnić opiekę medyczną na atrakcyjnych warunkach dla rodzin wielodzietnych" - powiedziała Anna Rulkiewicz Prezes Grupy LUX MED.

„Cieszę się, że Partnerzy Karty Dużej Rodziny i oferowane przez nich zniżki tworzą co raz bardziej różnorodną ofertę dla dużych rodzin. Dzięki nim projekt Karty Dużej Rodziny staje się m.in. jednym z największych programów odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Wniosek o przyznanie można wypełnić pod adresem:
https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny?dzial=pliki


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności