Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

LUX MED Liderem Informatyki 2016

25.09.2016

Grupa LUX MED została nagrodzona prestiżowym tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia przyznawanym przez magazyn Computerworld. Największa w kraju sieć medyczna została laureatem konkursu już po razu drugi. Wcześniej Computerworld przyznał ten tytuł LUX MED w 2011 roku.

Grupa LUX MED została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki 2016 przyznawanym przez magazyn Computerworld za wdrożenie autorskiej platformy 4Net. Nowoczesny system wspiera niemal wszystkie kluczowe procesy biznesowe firmy, a jego kompleksowość pozwala na kreatywną realizację kolejnych projektów IT z myślą o pacjentach.

Dynamiczny rozwój Grupy LUX MED spowodował, że musieliśmy sięgnąć po zupełnie nowe technologie informatyczne, które zaspokoją bieżące potrzeby organizacji i umożliwią dalszy rozwój funkcjonalności. Postęp technologiczny otwiera nowe możliwości, ale zastosowanie cyfrowych rozwiązań w opiece zdrowotnej wymaga uwzględnienia delikatnej specyfiki procesów medycznych, a to z kolei wymaga zbudowania zespołu o unikalnych kompetencjach i kulturze pracy - mówi Andrzej Osuch, Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej LUX MED. W projekcie opracowaliśmy autorskie rozwiązanie dostosowane do potrzeb świadczeniodawcy medycznego działającego w nowoczesnym, skoordynowanym modelu opieki i w dużej skali. Sukces wdrożenia zapewnił własny zespół IT, który liczy dziś przeszło 300 osób i jest w stanie niezależnie rozwijać posiadane platformy oraz projektować kolejne rozwiązania - opisuje Tomasz Garbowski, Członek Zarządu LUX MED ds. IT i Projektów.

Computerworld docenił już LUX MED w przeszłości. Grupa została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia w 2011 roku. LUX MED od lat rozwija innowacyjne na polskim rynku medycznym rozwiązania technologiczne, które mają wspierać bezpieczeństwo i jakość obsługi pacjentów. Przykładem jest prowadzenie przez lekarzy dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, zaś pacjenci większość spraw organizacyjnych mogą obsłużyć przez Internet. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła m.in. rozbudowaną platformę telemedyczną, która stanowi dodatkowy kanał komunikacji z pacjentami, a także pozwala tworzyć wirtualne konsylia lekarzy.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności