Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

LUX MED inwestuje w onkologię i przejmuje Magodent

LUX MED nabył właśnie 80% udziałów Magodent Sp. z o.o. Spółka prowadzi dwa szpitale w Warszawie specjalizujące się w onkologii - przy ul. Fieldorfa oraz Św. Wincentego w Warszawie, a także ambulatoryjną placówkę onkologiczną przy ul. Narbutta.

Magodent działa od 1996 roku, a w Warszawie od 2008 roku i prowadzi dwa szpitale specjalizujące się w leczeniu pacjentów z chorobami onkologicznymi, a także ambulatoryjną placówkę onkologiczną. Szpital onkologiczno-kardiologiczny przy ul. Fieldorfa 40 ma 75 łóżek. Oferuje przede wszystkim kompleksowe leczenie onkologiczne, w tym chirurgię onkologiczną i chemioterapię, a także opiekę nad chorymi również z innymi schorzeniami tj. kardiologicznymi, hematologicznymi, ginekologicznymi i urologicznymi. W ośrodku tym przyjmowani są także pacjenci w ramach POZ, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a także diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Drugi szpital - onkologiczno-hematologiczny - zlokalizowany jest przy ul św. Wincentego 103 i ma 45 łóżek. Przy ulicy Narbutta 83 działa zakład rehabilitacji z przychodnią specjalistyczną. Zespół Magodent liczy 400 osób. Rocznie realizuje około 60 tysięcy wizyt - zdecydowaną większość w ramach kontraktu z NFZ. W sumie około 90% przychodów Magodent pochodzi z kontraktu z NFZ.

- Dzięki nabyciu 80% udziałów Magodent Grupa LUX MED będzie mogła otoczyć pacjenta onkologicznego opieką na każdym etapie - od podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki przez leczenie onkologiczne, aż po dalsze prowadzenie go po zakończonym leczeniu. Jako świadczeniodawca o bardzo rozbudowanej sieci diagnostycznej i ambulatoryjnej chcemy być jak najbardziej skuteczni we wczesnym wykrywaniu chorób nowotworowych, co wspiera m.in. uruchomiony przez nas program na rzecz czujności onkologicznej Onkonawigator. Teraz po dołączeniu do nas spółki Magodent, możemy opiekować się naszymi pacjentami również na etapie leczenia onkologicznego. Transakcja doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działamy. Jednocześnie Magodent zyskuje zaplecze silnej grupy Bupa, której jesteśmy częścią - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

- Magodent jest atrakcyjnym podmiotem medycznym. Zdecydowałem o sprzedaży Magodentu Grupie LUX MED mając pewność, że dla naszych placówek będzie to oznaczało rozwój z silnym międzynarodowym partnerem - mówi Maciej Sadowski, prezes i właściciel Magodent Sp. z o.o.

Przejęcie Magodent przez LUX MED jest największą akwizycją bieżącego roku na rynku opieki zdrowotnej. Wyłącznym doradcą finansowym transakcji po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting, a doradcą prawnym Kancelaria DZP. Doradcami kupującego byli: Kancelaria Gessel oraz PwC.

Finalizacja transakcji oznacza, że niespełna pięć lat po uruchomieniu pierwszej placówki, w której prowadzona jest hospitalizacja, Grupa LUX MED prowadzi już 7 szpitali, a plany stworzenia w pełni kompleksowej sieci medycznej są konsekwentnie realizowane.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności