Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

LUX MED i ENEL-MED inwestują w dalszy rozwój

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. zawarło umowę inwestycyjną na sprzedaż spółki zależnej Centrum Medyczne Diagnostyka Sp. z o.o., w skład której wchodzi siedem placówek diagnostycznych. Umowa inwestycyjna została podpisana w celu realizacji planów rozwoju ENEL-MED na lata 2014-2016. Dla Grupy LUX MED transakcja oznacza powiększenie liczby placówek diagnostycznych do 27 i kolejny krok w realizacji strategii rozwoju kompleksowej opieki medycznej, czemu służy m.in konsolidacja rynku diagnostyki obrazowej.

Umowa inwestycyjna przewiduje, że 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki zależnej od Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. - Centrum Medycznego Diagnostyka sp. z o.o. zostanie nabyte przez spółkę LUX MED Diagnostyka sp. z o.o. W ten sposób LUX MED Diagnostyka sp. z o.o. obejmie kontrolę nad placówkami diagnostycznymi zlokalizowanymi w Wołominie, Łomży, Poznaniu, Koninie, Lublinie, Mielcu oraz Oddziale Bielany w Warszawie, które nie tworzą bezpośredniej synergii z podstawową działalnością Centrum Medycznego ENEL-MED. S.A - opieką medyczną w systemie abonamentowym oraz skierowaną do pacjentów indywidualnych, a ich udział w przychodach ze sprzedaży Spółki stanowi mniej niż 11%. Cena sprzedaży została ustalona na 59 mln zł minus zadłużenie, które wynosi ok. 6,25 mln zł.

Sprzedaż części placówek diagnostycznych jest częścią porządkowania struktury Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. i jednocześnie pozyskaniem środków na plan inwestycyjny ogłoszony w Strategii rozwoju na lata 2014-2016. Transakcja stanowi więc optymalne rozwiązanie dla Spółki - mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

ENEL-MED nadal będzie wykonywał badania z zakresu diagnostyki obrazowej przy wykorzystaniu rezonansu magnetycznego oraz tomografu komputerowego w obu szpitalach Spółki zlokalizowanych w Warszawie: w Szpitalu Centrum, Szpitalu Zacisze oraz badania rezonansu magnetycznego w przychodni wieloprofilowej w Gdańsku.

Ponadto, w najbliższym czasie Spółka zamierza rozszerzyć działalność o nowe rynki. Zgodnie z planami ogłoszonymi w strategii rozwoju, już w 2014 roku ENEL-MED otworzy placówkę medyczną w Katowicach, drugą przychodnię we Wrocławiu oraz przychodnię profilowaną w Warszawie, dedykowaną klientom komercyjnym. Do 2016 roku ENEL-MED uruchomi placówkę w Szczecinie, utworzy nową wysokospecjalistyczną profilowaną przychodnię w Warszawie oraz w miarę zapełniania potencjału rozwijać będzie przychodnie w wybranych lokalizacjach. Spółka zamierza ponadto sukcesywnie zwiększać liczbę gabinetów stomatologicznych i tym samym zwiększać udział stomatologii w portfelu Spółki. W 2014 roku uruchomionych zostało już 5 gabinetów, a w planach jest utworzenie kolejnych ośmiu do końca 2014 roku.

Jednocześnie ENEL-MED nadal rozwijać będzie usługi szpitalne, kontynuując działania mające na celu zwiększenie sprzedaży usług komercyjnych, z dużym naciskiem na usługi szpitalne, w szczególności z zakresu ortopedii i neurochirurgii, specjalizacji cieszących się dużym zainteresowaniem pacjentów, jednocześnie świadczonych przez wysokiej klasy specjalistów, w nowocześnie wyposażonym szpitalu ENEL-MED - dodaje Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

Ponadto, Spółka zamierza rozpocząć działania w obszarze długoterminowej opieki nad osobami starszymi. Pierwszy z ośrodków powstanie w Głuchołazach, gdzie już została zakupiona działka. Zakończenie inwestycji planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

Realizacja naszego planu inwestycyjnego na najbliższe lata pozwoli nam na dynamiczny rozwój oraz umocnienie pozycji rynkowej Centrum Medycznego ENEL-MED. Rynek prywatnych usług medycznych w dalszym ciągu znajduje się w fazie wzrostu. Zamierzamy w pełni wykorzystać ten pozytywny trend"- dodaje Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

Dzięki transakcji Grupa LUX MED powiększa swoją sieć pracowni diagnostycznych do 27 placówek i umacnia pozycję na rynku diagnostyki obrazowej.

Jako największa grupa medyczna w Polsce koncentrujemy się na rozwoju kompleksowej opieki w skali ogólnopolskiej. Rozwijamy się organicznie i drogą fuzji oraz przejęć, tym samym wpływając na konsolidację rynku. Na tym polu zebraliśmy bogate doświadczenie. Umiemy sprawnie zarządzać tymi procesami, uzyskujemy efekty synergii, które przekładają się na korzyści dla pacjentów, współpracujących z nami szpitali i samych pracowników. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy skalę działalności na rynkach diagnostyki obrazowej i hospitalizacji, niezmiennie rozwijamy też opiekę ambulatoryjną. Nasze centra medyczne są otwierane w kolejnych miastach średniej wielkości. Zależy nam, aby Grupa LUX MED posiadała infrastrukturę na terenie całego kraju oferując opiekę na każdym etapie leczenia i w obszarze profilaktyki. Transakcja z ENEL-MED doskonale wpisuje się w naszą strategię - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Dla Grupy LUX MED transakcja oznacza już szóste przejęcie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Przed kilkoma dniami do LUX MED dołączyła sieć placówek ambulatoryjnych Centrum Zdrowia MEDYCYNA w Białymstoku. W grudniu ubiegłego roku Grupa przejęła specjalistyczny szpital medycyny sportowej i ortopedii Carolina Medical Center w Warszawie oraz spółkę diagnostyczną Tomograf w Toruniu. W tym roku - pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności